Lappajärvi eroaa kuntayhtymästä!

järviseudunsotekeskus

Lappajärven kunnanvaltuusto tehnyt tänään yksimielisen päätöksen erota kuntayhtymä kaksineuvoisesta. Hienoa Lappajärvi!

3

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voivoivoivoihan

      Järkyttävän järjetön päätös. Uudet päättäjät ajaa täysillä seinään.

      • eihullumpipäätös

        Mitä tuossa on järjetöntä?
        Yhteistyö Alajärven kanssa alkaa. Alajärvellä täysin peruskorjattu terveyskeskus vuodeosastoineen. Alajärvellä erityisen pätevät Etelä-Pohjanmaalla arvostetut sosiaali- ja terveyspalvelujen johtajat!
        Kauhavalla homeinen terveyskeskus, jossa täysin käyttökiellossa kellari- ja toinen kerros. Mikä taho mahtanee rahoittaa mahdollisen uuden sote keskuksen (10-20 milj. euroa)Kantakauhavalle, kun tiedetään, mitä Härmät suunnittelee?


    • Dahlwin

      Het kun järvi on jäässä niin potkutelkaa yli tänne Vimpelin pyöreälle kirkolle kysymään tarkennusta, missä kurssissa on "pätevyys ja arvostus" meidän keskuudessa, joilla on kokemusta Alajärvestä.
      Noin vinkkinä voi sanoa, että Alajärvi ylittää niukasti dokumenteissa näytetyn Venäjän-Karjalan tason. Että silleen! Olette yksinkertaisia, mutta se on kauan jo tiedetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3626
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3293
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      91
      3172
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3098
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3003
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2745
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2530
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2453
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2308
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2070
    Aihe