Euvostoliitto panee osavaltionsa kuriin!?

EU eli Brysselin eliitti alkaa tosissaan painostaa rahalla ja muilla tavoilla Puolaa, koska se haluaa puolustaa omaa maataan, kansaansa ja kulttuuriaan! Brysselin kulttuurimarxistit vaativat Puolaa ottamaan vastaan mamuja ja muuttamaan poliittista linjaansa.
Tekosyynä käytetään taas "taakan jakoa ja ihmisoikeuksia"!? Eli itsenäisen valtion suvereniteettiin ollaan törkeästi puuttumassa. Näin toimii Brysselin elitokratia.
Euroopan kansojen tulee herätä ja nousta Euvostoliiton diktatuuria vastaan. Brysselin politbyroo toimii kuten Neuvostoliiton vastaava.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarkoittaako "kultuurimarxisti" juutalaisten sätkynukkea? Jos ei niin en ymmärrä.

Äänestä
  • En korostaisi liikaa juutalaisten osuutta kyseisen aatteen levittämisessä ja toimeenpanossa, mutta kyllähän heikäläisiä on aina ollut vahvasti yliedustettuina kaikissa Euroopan kristittyjen kansallisvaltioiden vastaisissa aatteissa. Jos näet sanoo totuuden, niin alkaa tuttu huuto antisemitismistä, natsisimista ja Holocaustista.

    Äänestä

  • varovaisuutta kirjoitti:

    En korostaisi liikaa juutalaisten osuutta kyseisen aatteen levittämisessä ja toimeenpanossa, mutta kyllähän heikäläisiä on aina ollut vahvasti yliedustettuina kaikissa Euroopan kristittyjen kansallisvaltioiden vastaisissa aatteissa. Jos näet sanoo totuuden, niin alkaa tuttu huuto antisemitismistä, natsisimista ja Holocaustista.

    Karl Marxkin oli juutalainen.

    Äänestä

Puola kärsi Neuvostoliiton määräilystä vuosikymmeniä ja nyt sama tapahtuu Euvostoliton kanssa. Puola kuten monet muutkin keksi- ja Itä-Europan jäsenmaat eivät tule hyväksymään uutta diktatuuria. Joko EU hajoaa kahtia tai lisää exitejä on tulossa.

Äänestä

Puola ravistelee viimeisiä kommunistisen ajan politrukkeja pois virkakoneistostaan nimittämällä mm. korkeimpaan oikeuteen ja oikeuslaitokseen laajemminkin uusia tuomareita. Puolan poliittinen linja itsemääräämis-oikeuksineen ei miellytä EU-globalisteja. Kommunistisen koulukunnan tuomarit olisivat olleet se työkalu jolla EU pyrkii murtamaan Puolan kansalliset intressit itsemääräämisoikeuksineen.

Puolalaisen mielenlaadun tuntien voin vakuuttaa että EU tulee kärsimään nöyryyttävän arvovalta-tappion Puolalaisten kanssa. Veikkaan että jos EU lähettäisi politrukkejaan Puolaan niin ne eivät pysyisi viikkoakaan hengissä.

Äänestä
  • Todella hyvä kommentti ja analyysi tilanteesta!

    Äänestä

EU mukamas aloittaa "kurinpidolliset toimet " Puolaa vastaan , koska Puolan poliitikot eivät "kunnioita Puolan oikeuslaitoksen riippumattomuutta ".

EU ssa oli ilmeisesti laskettu, että Puolan oikeuslaitos hyväksyy Puolan mamuttamisen ja maan rajat avataan laittomien maahantunkijoiden vyörylle Puolaan ja sen kautta pohjoisemmaksi.

Näin ei näytä tapahtuvan , sillä Euroopassa on muitakin järkimaita, kuten Itävalta, Unkari, Tsekki ja Slovakia. Britanniahan jo lähtikin mamutuksen takia .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HerääEurooppa kirjoitti:

EU eli Brysselin eliitti alkaa tosissaan painostaa rahalla ja muilla tavoilla Puolaa, koska se haluaa puolustaa omaa maataan, kansaansa ja kulttuuriaan! Brysselin kulttuurimarxistit vaativat Puolaa ottamaan vastaan mamuja ja muuttamaan poliittista linjaansa.
Tekosyynä käytetään taas "taakan jakoa ja ihmisoikeuksia"!? Eli itsenäisen valtion suvereniteettiin ollaan törkeästi puuttumassa. Näin toimii Brysselin elitokratia.
Euroopan kansojen tulee herätä ja nousta Euvostoliiton diktatuuria vastaan. Brysselin politbyroo toimii kuten Neuvostoliiton vastaava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu