Kansalaisaloitteet ja poisto Lieksa palstalla?

tärkeää.tärkeää

Taisi tärkeää työttömille mennä poistoon. Onko kansalaisaloitteiden esilletuominen sääntöjen vastaista?
Kun kerran kirjaudutte, niin muistakaa myös, kannattaa tätä aloitetta.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2386

Työttömät pelastavat itse itseään, olemalla aktiivisempia. Ei hallitus mitään kyykkyyn laittaa. Hyvää hyvyyttään se yrittää potkia laiskoja persuuksia!

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • johdatus.sosiologiaan

      Pankko paljasti ristiriitaisen tai luovuttavan asenteensa. Kumpaakohan on?

    • kaikkonenperkle

      Suomi-foorumin ylläpito on huono. Osan viesteistä poistaa automaatti, eikä väliä onko asiallinen vai ei. Sitten tämä valitussysteemi, kun valitetaan ylläpitoon avauksista sen tähden että ne eivät sovi omaan aatemaailmaan, ja ylläpito poistaa niistäkin useimmat. Eli ihan pielessä on systeemi. Tällaista ei ole muilla foorumeilla.

      • rumasti.nastattu

        Aivan. Ja kaiken huippuna tuo palstan alkuun " naulattu" Lieksa-palstan sisältö. Niin inflaation kärsinyttä potaskaa kuin vain voi olla.


      • akakakakakak

        Toi valitus zydeemi pitäis poistaa, koska sillä voidaan saada poistettuja hyvin suosittujakin avauksia. Sillä voi siis tehdä kiusaa kuinka paljon vaan.


    • alfat.tunteva

      Miten minusta tuntuu, että nykyuutisointi on vajaata, ellei suorastaan valheellista. Tragikoomista, mutta ajatellaanpa näin, että Lieksa, joka on muuttotappikunta, menettäisi työntekijänsä ja nuoret kasvupaikkakunnille, niin totta kai, työttömyysprosentit näyttäisivät kovin kauniilta. Pelkät eläkeläiset vain jäisivät, ja välttämätön heistä huolehtiva suppeneva joukko. Tämäkö visio on Lieksan kohtalo? Ei kaikki ole niin yksinkertaista, miten sopankeittäjät kaikkea maustavat. Nykyisen sopan keitossa on aivan liian paljon kokkeja ja maustajia; voisi sanoa, toistensa ahterin nuolijoita.

      https://www.radiopooki.fi/uutiset/lappi/a-147895?_ga=2.235136642.228721437.1512674718-170844046.1486104955

      • huvittava.tappi

        Heh. Huvittava tuo tappivirhe. Ilmeisesti on ollut tarkoitus kirjoittaa tappio. Mutta kommentin tyyliin kyllä sopii huvittavan hyvin.


    • Eihän tuossa aloitteessa ole mitään työttömistä, vaan sehän on sudenmetsästyksestä.

      • alkeista.ja.aloitteista

    • Emmasimulaattori

      Sekavaa, koska palstan ylläpito on aivan käsittämättömän kärsittämätöntä. Näin siinä käy kun ihmisjärjen tilalle laitetaan Emma niminen tietokone. Emmätiiä . Emmin. Joskus lemmin. Toisinaan sitten taas en. Hoh hoijaa tätä epäjohdonmukaisuutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      278
      10429
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      332
      7352
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      1977
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      123
      1731
    5. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      77
      1586
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1531
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1191
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      48
      979
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      838
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      762
    Aihe