Viktor Kingissostä sai Virolle itsenäis. 1917-18

, josta joutui antamaan henkensä 1922 ,kun oikeisto ja Suomikin liittolaisena ei hyväksynyt ilman Pietariin hyökkäystä 1919 !?
753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Puhuiko mediamme ja Sauli koskaan itsenäisyys syynytys asioista, taisivat vaijeta visusti pelkurina !?

Äänestä

Suomikin antoi Koiviston satamaksi Englantilais laivoille 1919, kun hyökkäsi Ronstattiin !?
Oliko se kiitos itsenäisyydestä !?

Äänestä

Suomen johto ollut aina jojoja..

Äänestä

Suomikin on aina ollut pelkuri todellisen historiansa paljastamisessa,näin Virossakin !?

Äänestä

Jos sun kaltaises abraham olis päässyt ratkasemaan Suomen, tahi Viron tärkeitä asioita noina aikoina ei meillä kirjoitettais näillä aakkosilla eikä oltas itsenäisiä. Ne oli miehiä ne jotka ratkaisi asioita venäjän hylkiömaan kanssa.

Äänestä
  • Tuo on peilikuva itsestäsi, jolla esität periaatteesi, ohjauksessa !?

    Äänestä

No missä se Viron manaama sota oikein piilottelee, vai onko se vain talous-ja sotilasavun kalastelua !? Pikku hitleri käyttää samojakonsteja !?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

, josta joutui antamaan henkensä 1922 ,kun oikeisto ja Suomikin liittolaisena ei hyväksynyt ilman Pietariin hyökkäystä 1919 !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu