Miksi tätä henkilöä ei ole jo hirtetty?
Siksi että Suomi rakastaa terroristeja.
Tuomarit nauttivat tämän henkilön ja hänen tekojensa analysoinnista. Se korvaa viihteen kauhuelokuvien parissa ja siitä on revittävä kaikki mahdollinen irti.
https://www.verkkouutiset.fi/al-turun-puukottajan-mielentilaa-tutkitaan-kiistaa-terrorismin/
Jos Suomi pelkää tuomita tappajia kuten he ansaitsisivat niin vähin mitä Suomihuora voisi tehdä on karkottaa nämä välittömästi saamaan oman kulttuurinsa mukaisen rangaistuksen. Hehän itse rakastavat omaa kulttuuriaan niin paljon että haluavat sen väkisin tuoda tännekin samalla kun valehtelevat pakenevansa sitä.
Välitön karkoitus
MielisairaatTuomarit
1
1329
Vastaukset
- Merkkareijo
Miksi pitäisi hirttää? En näe siinä oikein mitään hyötyjä verrattuna vankeuteen etenkään tässä tapauksessa. Kustannuksia se ehkä säästäisi, mutta mitä muita hyötyjä siitä mielestäsi olisi vankeuteen verrattuna?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561450Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli541185Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva172950Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi50948Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus76924Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36865- 56788
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy199772Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali151755Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42746