Huomenna kaupat kiinni!

melkein järjestäään, vaikka oikeus olisi olla auki. 25.12.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

meidän ässä on ainakin auki 11-17. kyllähän ne tarkkaan laskee miten kannattaa pitää auki, vai kannattaako olla kiinni.

Äänestä
  • Entä jos kassaneiti haluaa olla perheensä kanssa jouluna? Eikö rikas rahvas kestä olla kotona edes yhtä päivää ilman lähikaupan tarjouksia?
    Tosin maksetaan me asiakkaat siitä, että juostaan aina pyhä- ja juhlapäivinä ruokakaupassa! Me ei hinnoista kitistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cääcäs kirjoitti:

melkein järjestäään, vaikka oikeus olisi olla auki. 25.12.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu