Lapuan rahamiehet auto-ostoksille!

Lähden itse, jos tämä millillä irtoaa! Teippaan siitä flover power auton ja kierrän kyliä hellesäillä.
https://m.iltalehti.fi/ulkomaat/201712272200630734_ul.shtml
4197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Auton alkuperäinen omistaja taisi kuolla vuonna 1962 ellen väärin muista ?

Äänestä
  • Aloittaja

    Jos tuo lähtee muka miljoonalla dollarilla, eli 841 000 eurolla, niin sellainen rahasumma löytyy yllättävän monelta. Jopa Lapualla, Kosolan asuinpitäjässä, jonne auto sopisi kuin nenä päähän. Kaupunki voisi ostaa sen sijoitusmielessä ja matkailun vetonaulaksi.

    Pankaa ihmeessä Mervi repun kanssa mukaan huutokauppaan!

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Lähden itse, jos tämä millillä irtoaa! Teippaan siitä flover power auton ja kierrän kyliä hellesäillä.
https://m.iltalehti.fi/ulkomaat/201712272200630734_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu