Maahanmuuttajaien juhla kansalaistorilla?
Vuosi vaihtuu
6
65
Vastaukset
- Sven-Dufva
Noh, onneks vanha äiti lotta ja evakko kerkis kuolla ennen uutta vuotta, ei tarvinnut tätä mamujen juhlaa telkkarista seurata !
- Totuuskomissio1
Minkä h-vetin maahanmuuttajien? Suurin osa sos. turvaturisteja, joilla poliittisten toimijoiden lähipiirit tienaa verovaroistamme, lista on pitkä hyötyjistä!
Tarpeelliset ja oikeat maahanmuuttajat me vielä siedämme, mutta hyväksikäyttäjiä emme ja juuri niitä on rutkasti liikaa.
Petosjytky hallitsee ja se on halvaannuttanut oikeuslaitoksenkin, toivo lepää kansakunnan valistuneisuudessa ja se ei ole yhtä kuin nykyinen eliitti.
Toivotaan parempaa alkavaa vuotta rehellisyyden merkeissä, muutoin olemme menetetty maa ja kansakunta.
Nyt on viety jo pitkälti vapaus arvostella nykyistä menoa ja lisää saattaa mennä 2018?
- Suomenpoika
Ulkomaalaisten oleilijoiden on poistuttava Suomesta!
- Maksaja
Kansalaistorilla vaihtui vuosi 2018 hyvin hyvin maahantunkeutuja voittoisesti.Kaikki VOK:it oli tyhjennetty sinne ja loput oli tullut Isiskeskuksesta metrolla juhlimaan.Oli todella surullista katsottavaa.No nyt työttömiä ja kantasuomalaisia kyykytetään että saamme sen 1,5 miljardia näiden "kunniakansalaisten" elätykseen ja asumiseen.Kultainen kelakortti on jo postitetty näille nuorille elintasopakolaisille. 25 vuotta sitten tuli laittomasti Venäjältä eräs kansanryhmä mikä ei vieläkään ole sopeutunut yhteiskuntaan mutta vierailee kyllä kyseisessä maassa lomalla mistä pakenivat. Suomalaiset veronmaksajat kustantavat tämän kaiken.
- kantiksetmaanalle
Olisivat ne kantikset älynneet pysyä sieltä pois, ja esitysten vetäjät myös. Olisi saaneet tungeksijat juhlia rauhassa keskenään.
Hehän sitä tulevaisuudessa hallitsevat muutenkin. - Alkuasukki
Miksi tv:ssä näkyi vain kalpeita valkonaamaisia juhlijoita? Oliko heidät suunnattu jollekin aidatulle alueelle ja kamerat tähdätty heihin?
Kornia.
Kuinka paljon meillä on VOKeissa asukkeja, kun tori täyttyi ääriään myöten?
Kiinnostun nyt todella matuista, olen lullut että heitä ei ole Suomessa kuin muutama prosentti ja kaksikolmasosaa heistä palautetaan.
Olen ollut uutispimennossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096676Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884311L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453629TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133030Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261630- 661048
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551023Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?1991004- 9999
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47969