Näyttäisi eturivissä ilmeisesti että . Ettei tuo ole suomesta kuvattu . Vaan lähi.idästä ! ???
Suomen Yle .vuosi vaihtuu
Lnjjjdi
17203
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Käsittämätöntä! Ei ainuttakaan skandia kuvissa!
Siinä ne sodan runnomat karvalapset juhlii "sotakorvauksiaan". Ihan käsittämätöntä että tätä kansa sietää.
Katselin ihan samaa heidän kotimaassa tämä ei varmaan ole mahdollista eikö kannattaisi taistella siellä että ihmiset sais samat mahdollisuudet taistalemalla ne on meillekin satu ei ilmaiseksi
Iranissa näyttäisi nyt olevan liikehdintää. Tämänkaltaisista mielenosoituksista ovat alkaneet monet kansannousut.
Nuoremmalla polvella on mahdollisuutensa heittää papisto pois vallasta.
Valitettavasti todennäköisesti tästä ei seuraa mitään hyvää. Tuloksena on vain verilöyly ja pakolaisaalto Iranista Eurooppaan.
Jos ihmisellä on oikeasti paha olla; sota on luonut traumoja, omat lapset, äidit, isät ja muut rakkaat ovat jääneet taakse sodan jalkoihin, niin moniko meistä olisi oikeasti hymy naamassa juhlimassa. Ja ei ole kiire takaisin.
Kylläpäs Yle rupesi näyttämään kantasuomalaisia juhlijoita, kun huomasivat että nyt alkaa suomalainen kansa näyttää tummalta. Muuten ihan jees.
Katsoin samaa että kaikki eturivissä oli "kunniakansalaisia"VOK:it tyhjennetty kansalaistorille ja loput oli tullut Isiskeskuksesta metrolla.Holtiton pakolaispolitiikka täytyy saada loppumaan.Petturi hallitus.
Täytyy ja täytyy on hoettu monta vuotta tekemättä asialle mitään. Antaa pakolaisten tulla vaan holtittomasti ja tuumataan sitten että kun täytyy tehdä jotakin. Silti kukaan ei tee muuta kuin tupisee kotisohvalla.
Suomessa ja suomalaisissa on niin paljon hyvää. Tunnen ylpeyttä siitä että olen suomalainen. Se ei tee minusta rasistia. Mutta hyvinvointivaltioihin kohdistuvan maahantunkeutumisen on loputtava. Hallitus hyväksyy kaiken tämän, koska nykyään leimautuu rasistiksi jos ei ota kaikkia avosylin vastaan.
Ihan samaltahan tuo eturivi näytti kuin jo vuosi sitten. Partavauvoja hytkyttelemässä suvakkihoroja ja toisiaan vasten. Hyi helvetti. Että osaa vituttaa mihin tilaan Suomi onkaan laskettu.
En viitsinyt edes katsella YLEn moskaa. Ala-arvoinen koko lähetys. Viime vuodenvaihde oli karmea, hyi helvetti.
Kuka näistä mamujuhlista päättää? Viulut eivät taatusti Fazer maksa :(
Miksei enään oteta Uutta Vuotta vastaan senaatintorilla?????? https://youtu.be/9lhn3MJt7hE
Ja Anssi Umpikela hoilasi puhkikuluneita virsiään tuntitolkulla.
Hohhoijaa...
Mun tuhkaani ette kyllä Suomeen siroittele. Saatanan tunarit!
Sitä se känni teettää. Silloin muuttuu ap:n kaltaiseksi harhahulluksi.
Nyt tyhjenee maaseutu lopuistakin tyttölapsista, kun pimut näkivät millainen määrä muslimiäijiä on stadissa tarjolla.