näitä ohjelmia:
Ihmeellinen on elämä (It's a Wonderful Life)
https://areena.yle.fi/1-1360443
Disney Pluto's Christmas Tree (1952)
https://www.youtube.com/watch?v=dNndjpMRgtU
Donald Duck's Christmas
https://www.youtube.com/watch?v=wa_5-GBZkwk
Home Alone
https://www.youtube.com/watch?v=ftwpRDrhico
Joulu ei tunnu joululta ilman
3
79
Vastaukset
- safrdgthyjhtgrf
Kuka idiootti katsoo telkkaria jouluna? Ja miksi kirjoitat asiasta uutena vuotena?
- MitäValitat
Kyllä moni katsoo telkkaria jouluna, ihan perheetkin yhdessä. Niin se vaan on. Ei siinä ole mitään pahaa kunhan ei koko iltaa istuta töllön ääressä. Sitten on muutakin ohjelmaa: leivotaan, syödään, jaetaan lahjat, lauletaan, käydään ulkona jne.
Kirjoitan siksi nyt vasta koska jouluna en sentään roikkunut tällä palstalla! Entäs sinä?
Vai oletko sinä heitä, jotka viettävät joulua myöhemmin, etkä 25. pv?? - ertfyutr
MitäValitat kirjoitti:
Kyllä moni katsoo telkkaria jouluna, ihan perheetkin yhdessä. Niin se vaan on. Ei siinä ole mitään pahaa kunhan ei koko iltaa istuta töllön ääressä. Sitten on muutakin ohjelmaa: leivotaan, syödään, jaetaan lahjat, lauletaan, käydään ulkona jne.
Kirjoitan siksi nyt vasta koska jouluna en sentään roikkunut tällä palstalla! Entäs sinä?
Vai oletko sinä heitä, jotka viettävät joulua myöhemmin, etkä 25. pv??Jouluaatto on kylläkin 24. päivä. Ei 25. päivä mitään lahjota enää jaeta. Ja en ollut täällä jouluna, enkä 25. eli joulupäivänä.
Ja minun jouluun ei kuulu mitkään typerät piirretyt, eikä tule koskaan kuulumaan. Ei ne tuo mitään joulutunnelmaa. Enkä valita, sanoin mielipiteeni. Mutta kukin tyylillään. Te varmaan amerikassa vietätte joulua eri tavalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823