Kuvia kansalaistorilta eilen juhlista

"Kansalaistorilla satoja villiintyneitä sotapakolaisia".

https://pt-media.org/2018/01/01/helsingin-uuden-vuoden-juhlinnassa-kansalaistorilla-satoja-villiintyneita-sotapakolaisia/

Kyllä, kuvat ovat ylen lähetyksestä ja ihan suomesta.
8106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitä tässä nyt ihmetellään??

Äänestä

Stadi on jo menetetty ja siellä on alkanut pitkien mustien partojen ikuinen yö.

Äänestä

mä haluaisin laittaa vartiaisen, sen avustajan, soinin orpn, sipilän, vajaavuoren, sannin ja kaikki muutkin suvakkipoliitikot naisten vaatteissa siihen "tanssirinkiin" - kiihkeiden arabiteinien ympäröimäksi

Äänestä

Joo, ovat kyllä niin turvapaikkaa kaipaavien pakolaisten näköisiä karvaperskultamunia kun olla ja vaan voi...

Äänestä

koskeeko+aktiivimalli+myös+noita?miten+meinaatte,+että+tää+kokoaniskuva+kehittyy+kun+osan+annetaan+olla+kulttuurisista+syistä+toimettomia+(diilaa+kaupungin+vuokra-asuntoja+ja+tekee+lapsia)+ja+osalle+noista+on+annettu+vuosien+tukipäätökset+etukäteen+ilman+mitään+ehtoja+tai+velvoitteita+ja+maassa+on+ennestään+noin+30-40%+työttömyyslukemat+kansanosalla+jolla+on+koulutusta+ja+kielitaitoa.++Noista+jokainen+murunenkin+on+vahvempi+kuin+vartiainen+tai+edes+ahneuden+perikuva+stubbi.+EU+lisää+yrityskuolemia+ja+tehdastuotanto+pakenee.....eu+vääntää+vartiaista+ja+niinistöä+nännistä+ottamaan+lisää+"pakolaisia+ja+eu+velkaa...."+Tää+olis+ollut+vältettävissä,+jos+Suomen+velvoitteet+unionille+ei+olis+niin+kohtuuttomia.itsenäisenä+-+olisimme+voineet+viivyttää+tätä+kehitystä+olisimme+saaneet+miettimisaikaa+muutokseen.+EU+ero+on+ainoa+vaihtoehto+-+halusitte+tai+ette.

Äänestä

Seurasin tvstä geelikallojen touhuja ja yrittivät mennä mahdollisimman lähelle naisia ja muikistelivat naamallaan naisille. Vastenmileisen näköisiä persjalkoja joista osa jo yli 40v.

Äänestä

YÄK

Äänestä

Kohta joudutte hakemaan töitä. Mitä natsit siihen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suomi_nousuun kirjoitti:

"Kansalaistorilla satoja villiintyneitä sotapakolaisia".

https://pt-media.org/2018/01/01/helsingin-uuden-vuoden-juhlinnassa-kansalaistorilla-satoja-villiintyneita-sotapakolaisia/

Kyllä, kuvat ovat ylen lähetyksestä ja ihan suomesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu