Tuon pirunkusen litkimisestä on? Ei yhtään mitään. Viina ei ole viisasten vasn kusipäiden juomaa. Se on totuus. Juokaa te pellet viimeisetkin rahanne oma on asianne. Minä en juo. Kännissä sitten riehutaan ja tapellaan eikä osata käyttäytyä kuin ihmiset vaan kuin seksikiöiset apinat.
Vain pellet juovat nelosolutta
13
52
Vastaukset
- yjtjtjtyjytjtj
Ei tuo nelonen mene edes kaupaksi hinta jäi niin isoksi porukka hakee virosta jatkossakin tai juovat 3 olutta.
- SkodaCeskePlzen
Hyvä Tsekkoslovakialienn pilsneri on viisasten juomaa. Kantavierre 11° on aika sopiva peruslagerille.
- duvelisti
kolmonen on kuravettä ja nelosesta löytyy jo pikkasen makua, parasta ovat yli 6% oluet, niitä juodaan euroopan sivistysvaltioissa ja saa ruokakaupastakin
- samaa-mieltä
Komppaan.
- samaa-mieltä
Komppaan.
- Oluenjuonti.vähenee
Nelosta ei tarvi kitata yhtä paljon kuin kolmosta. Tästä lähtien yksi nelosolut saa riittää saunajuomiseksi aikaisemman 2 x kolmosoluen sijasta.
- ytjytjyjytj
Nelosesta se kolmonenkin tehdään lisäät vettä vähän niin siitä tulee sitä kolmosta taas ja pysyt hengissä etkä alkoholisoidu paras on kun lisäät vielä vähäsen vettä niin saat ruotsalaista olutta.
- parkkipiispa
Kolmosessa on paljon lisä- ja säilytysaineita. Juokaa sitä, säilytte kauemmin nuorina ja hurskaina.
- Mallaskalja
ytjytjyjytj kirjoitti:
Nelosesta se kolmonenkin tehdään lisäät vettä vähän niin siitä tulee sitä kolmosta taas ja pysyt hengissä etkä alkoholisoidu paras on kun lisäät vielä vähäsen vettä niin saat ruotsalaista olutta.
Ei mene ihan noinkaan. Ne vedellä jatketut IV A-kaljat maistuvat kauhealta litkulta. Olut pitää panna suoraan siihen lopulliseen vahvuuteen. Olut ei ole mikään Blended-tuote. Itse suosin vaaleissa oluissa Plato-asteikolla 10-12° sokeriosuutta.
- väärin-mäni
Mallaskalja kirjoitti:
Ei mene ihan noinkaan. Ne vedellä jatketut IV A-kaljat maistuvat kauhealta litkulta. Olut pitää panna suoraan siihen lopulliseen vahvuuteen. Olut ei ole mikään Blended-tuote. Itse suosin vaaleissa oluissa Plato-asteikolla 10-12° sokeriosuutta.
Siinä meillä varsinainen "asiantuntija". Oletko koskaan kuulluut kantavierteestä?
Kyllä se keskikaljan litkukin saadaan oluen kantavierteeseen enempi vettä lisäämällä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kantavierre - 5-4.5
väärin-mäni kirjoitti:
Siinä meillä varsinainen "asiantuntija". Oletko koskaan kuulluut kantavierteestä?
Kyllä se keskikaljan litkukin saadaan oluen kantavierteeseen enempi vettä lisäämällä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/KantavierreOluen vahvuus määritellään tekovaiheessa raaka-aineiden suhteilla. Valmista olutta ei enää aleta vedellä laimentamaan kuin joillekin poikkeusmarkkinoille, esim. Suomeen. Ehkä maailman tunnetuin pilsneri, Pilsner Urquell, on 4,4 prossasta joka paikassa. Ei ole tarvittu laimentaa, eikä ole laimennettu.
- eijaksaenempääivaa
Nyt jo lehdessä ettei mee 4,n kaupaksi ! No kukapa sitä jaksaa ryypätä enempää kuin ennenkään . Oli joulu ja uusvuosi j a töihinkin pitää mennä . Ja ne hinnat sama vaikka ostaa alkon puolelta jos haluu . Helpompi olis poistaa se seinä kauppojen väliltä. Ralli jatkuu naapuriin kuten ennenkin , ellei tuu tosi hyviä tarjouksia.
- NelonenLight
Aktivoituna jaksaa ryypätä vaikka joka päivä. Nelosta juomalla pääsee vähemmällä kantamisella. 24/7 kaljottelu on ankara harrastus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807