"Gibsonin kohdalla päätös on radikaali, sillä hän on saanut kristillisen kasvatuksen. Gibson kasvoi adoptiovanhempien kanssa Kaliforniassa. Hän ei saanut katsoa televisiota tai kuunnella mitään muuta kuin hengellistä musiikkia. "
Elikkä näin. Ja poikaystävän, joka myös on harras kristitty, pettäminen johti tähän tilanteeseen. Nyt sitten joku kretu saa kertoa miten evomoraali on tämänkin syy.
Saattaa olla vaikeaa, sillä tuo neitihän on kasvatettu kuin kretujen märässä unessa, vailla mitään maallista ja sen "turmelevaa" vaikutusta. On elänyt kovemmassa maallisuus-sulussa kuin jehovan todistajaan risteytetty vanhoillislestadiolainen amissi. Ei ole saanut mistään "evomoraalisia" vaikutteita ja kuitenkin kävi näin.
Tulipa todistettua mihin se kretumoraali johtaa, eikö vaikka... XD
Harras kristitty pisti neitsyyden myyntiin
15
180
Vastaukset
Tämän nuoren naisen kohdalla ratkaisuun johti uskovaisen poikaystävän kaksinaismoraali.
Toisaalta parempihan lahkon kaksinaismoraali on huomata nuorena ennen kuin on uhrannut suuren osan elämästään uskonlahkossa, jonka ajattelua ei itse jaa.- Sesiitä
Hassua, että tuolainen käytös on uutinen jos kristitty tekee noin. Se lienee siis aika harvinaista.
Evokithan tekee tuota kaiken aikaa eikä kukaan ihmettele, hhehe!- EiSeSiitäKulu
Taitaa olla aika harvinaista neitsyyden myyminen, kun tietää, että pohjimmiltaan jokainen nainen on huora tai hullu.
Jos antaa miljoonasta, on huora (joskin hyvin kallis sellainen), jos ei anna on hullu. - hghfljyfö
EiSeSiitäKulu kirjoitti:
Taitaa olla aika harvinaista neitsyyden myyminen, kun tietää, että pohjimmiltaan jokainen nainen on huora tai hullu.
Jos antaa miljoonasta, on huora (joskin hyvin kallis sellainen), jos ei anna on hullu.No niin, kiitos oikaisusta, evokkiämmäthän jakelevat ilmaiseksi kun ovat niinn tyhmiä ja rumia.
Nätti krissetyttö sentään oli viisaampi heitä kun osasi pyytää kunnon hinnan. - Fantomex
hghfljyfö kirjoitti:
No niin, kiitos oikaisusta, evokkiämmäthän jakelevat ilmaiseksi kun ovat niinn tyhmiä ja rumia.
Nätti krissetyttö sentään oli viisaampi heitä kun osasi pyytää kunnon hinnan.Eli jyrin mielestä prostotuutio on oikein... Ja uskovillahan harva tyttö selviää 12-vuotiaaksi ilman että joku saarnaaja raiskaa...
- Pakanoitariittääkin
Moraalittomuus on aina väärin, mutta silti on fiksumpi ottaa neitsyydestään hyvä hinta kuin antaa sen ilmaiseksi kuten evoämmät pääsääntöisesti tekevät.
Kun tässä muistelin koulukavareitani niin jokunen uskistyttö säilytti neitsyytensä mutta jokainen evokkilikka jakeli aika vapaasti. Jotkut toki rahastivatkin. - Fantomex
Pakanoitariittääkin kirjoitti:
Moraalittomuus on aina väärin, mutta silti on fiksumpi ottaa neitsyydestään hyvä hinta kuin antaa sen ilmaiseksi kuten evoämmät pääsääntöisesti tekevät.
Kun tässä muistelin koulukavareitani niin jokunen uskistyttö säilytti neitsyytensä mutta jokainen evokkilikka jakeli aika vapaasti. Jotkut toki rahastivatkin.Jaa, että uskovaisilla on tapana rahastaa neitsyydellään suomessakin? Onko teillä siellä lahkossa tiedossa että prostituutio ei ole laillista?
Kasvatus ei noiden parin esimerkin valossa kuulostanut kovin fiksulta. Jokaisen pitäisi ymmärtää, että mitä enemmän kielletään mitä tavallisimpiakin asioita, sitä kovemmaksi kasvaa uhma rikkoa käskyjä.
Poikakaverin petturuus oli sitten varmaan piste iin päälle.Vanhaan hyvään aikaan tyttö olisi ollut tuossa vaiheessa jo neljättä kertaa raskaana. Eikä vanhaan hyvään aikaan naiset mitään omaa rahaa tarvinnut, mieshän elätti naisen! Rahat siihen mies sai myymällä tyttärensä.
- Kreationismi_on_sairaus
Niin Raamatun mukaan kreationistien Jumalan mielestä on OK että mies myy tyttärensä orjaksi.
Sellainen Jumala jeesuksenmorsiammilla. Kreationismi_on_sairaus kirjoitti:
Niin Raamatun mukaan kreationistien Jumalan mielestä on OK että mies myy tyttärensä orjaksi.
Sellainen Jumala jeesuksenmorsiammilla.Kreationistien mielestä isä on tyytyväinen, kun saa hyvät rahat ja ostaja on joku pakanarenttu, joka kuitenkin palaa helvetin lieskoissa ja (veikkaan, että moni Veressäkylpijä on samaa mieltä), Jumala kuitenkin korvaa tyttären kärsimykset sitten Taivaan iloissa. Siellä Taivaassa tytär leikkii kedolla Egyptin esikoisten ja amalekialaisten kanssa.
- M28neitsyt
Vaadin yhtäläistä maksua minun neitsyydestäni. Palkkatasa-arvo on saatava myös seksityöläisille. Feministit barrikadeille! Minun penikseni on aivan yhtä arvokas kuin kenen tahansa vagina.
- SenttiKyrpääKiloKultaa
Amatöörinä en veloita ainakaan laadukkaan naisen kanssa varsinaisesta työstä, mutta aineista olen tavannut ottaa kympin.
Jumalatonta menoa. Raamatun mukaanhan isän tehtävä on myydä neitsyttytär orjaksi. Eihän tyttö itse saa itsellään kauppaa käydä, vaan se on isän tehtävä!
- pedopapitasialla
Seurakunnan saarnaajaa kyllä harmittaa kun luontoisetu viedään tuolleen kikkelin edestä. Hän tulleekin vaatimaan että tyttö maksaa edes kymmenyksensä neitsyttulostaan seurakunnalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1793655Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.682096Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791288- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471094- 501000
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904