zero coffee -laihdutus

astmaatikko

Hei!

Haluaisin kertoa, että aloitin käyttää zero coffeeta, mutta minä sain heti päänsäryt ja astma alkoi oireilla. Siten lopetin sen terveydeni ja astmani takia. Minä en voi käyttää esim. makeutusainetta, josta saan helposti astmankohtausta ja päänsärkyjä. Samoin lisäaineellisista ruokista.

Siten minulle tuli toinen paketti zero coffee. Siihen ei mennyt 14 päivää kuin muutama päivä niin palautin sen ja siten se myyjä alkoi uhkata ja sanoi palauttaa taas sama paketti minulle maksaakseni ja lisäksi postikulut.

Minä aloin ihmetellä, eikö myyjä huomioi myös asiakkaan terveyden. Minä en venyttänyt pitääkseni paketin itselläni 14 päivää. Tämä alkoi ihmetyttää minua.

Myyjä ei tunnu huomioivan asiakkaan terveyden eikä siitä, että paketti ei ollut minulla 14 päivää kuin vain muutama päivä.

Myyjä ei tunnu välittävän mitään.

Toivoisin, että tänne ei kirjoitettaisi solvausta eikä herjaussanoja. Toivoisin vain ainoastaan asiallista keskustelua. Kiitos! Hyvää alkavaa uutta vuotta 2018.

t. astmaatikko

4

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • astmaatikko

      Asiakkaana esitin kysymystä zero coffeen johtajalle, eikö asiakkaalla ole mahdollisuutta jättää juomatta ne zero coffee jauheet, joista myyjä vaatii maksua? Koska asiakkaana sain heti päänsäryt ja astmankohtausta niistä jauheista. Astma oireili enkä voinut jatkaa laihdutusta mitään. Sitä huolimatta myyjä vaatii maksua, niistä jauheista, joita itse asiakas ei halua juoda mitään.

      Bisnes tällainen on.

    • astmaatikko

      Asiakkaana pyysin myyjältä armahdusta. Myyjä ei siihen vastannut mitään. Myyjä on tällainen ja bisnes on hänelle tärkeä kuin asiakkaan terveys. Surullista!

    • astmaatikko

      Hei taas!

      Zero coffee- firman myyjä sanoi, että terveystila [sairauskohtaus] on omalla vastuulla. Hän ei kertonut mitään totuus minulle, kuin vasta nyt. Muilla asiakkailla on oikeus tietää se totuus, että se terveystila [sairauskohtaus] on jokaisen asiakkaan omalla vastuulla. Se tuntuu, että bisnes on zero coffee -firmalle paljon tärkeämpi, kuin asiakkaan terveystila, johon itse yksin vastaa, eikä ole mahdollista jättää juomatta. Hän sanoi palauttavan se minun palauttamani paketti postikuluineen minulle ja siitä paketista postikuluineen itse joudun maksamaan vasten omaa tahtoani.

      Mikä tällainen firma on. Tämä firma ei vastaa asiakkaan terveystilaan ja siitä huolimatta tämä firma vaatii maksamaan vasten omaa tahtoaan, kun ei pysty juomaan mitään astman takia. Niistä jauheista sain päänsäryt ja astmankohtausta.

      https://www.coffeezero.fi/

    • astmaatikko

      Hei taas!

      Haluaisin sanoa vielä kerran. Myyjä esitti ehdon paperit sähköpostilla. Niiden ehdojen mukaan se on pakko maksaa. Se tietää, että on huono firma. Se ei sovi tietyille ihmisille joilla terveystila alkaa oireilla. En suosittele tätä kenellekään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1713
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1701
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1609
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1413
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1370
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      466
      926
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      926
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      895
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      296
      862
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      822
    Aihe