Eli tilanne se että minulla on aina ollu järjetön hammaslääkäri pelko mikä katosi tuossa hetkeksi kun löysin sen oikean hammaslääkärin ketä rauhallinen tms. Mutta nyt minulla on viime vuoden syksystä vai keväästä asti yhtä hammasta yritetty paikata kun lohkesi samana päivänä kun oli muutenkin aika.
Viimeksi loppuvuodesta yritettiin taas paikata, sain maksimipuudutukset, aikaisemmin on hammaslääkäri lopettanut ja kokeiltu uudestaan kun hänelle saatu aikoja koska tietää kammoni ja huomaa hyvin kun potilas alkaa hermostumaan liikaa. Neljännen puudutuksen jälkeen yritti taas porata (ja siis suu oli täysin puuduksissa) ja pora kun upposi reikään niin hyvä etten pompannut tuolista ylös kun sattui/vihlasi niin paljon. Ja nyt taas tämän hampaan ansiosta sitten kauhea kammo päällä, tähän asti kaikki mennyt hyvin. Ikinä ei ole ollut mitkään reiät näin arkoja ja kuntoon ollaan saatu viimeistään toisella kerralla.
Eli onko mahdollista että kunnallinen hammaslääkäri voisi laittaa lähetteen niin että nukutuksessa paikattaisiin?
Paikkaus nukutuksessa
Katiko
0
142
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815