Heti kun Kokoomus pääsi hallitukseen (vuosi 1987) alettiin käydä työntekijöiden kimppuun.
Noihin aikoihin työttömyys% oli vähän alle 4%. Eli töitä oli suhtkoht mukavasti. Ketään kortistossa ei vainottu, kuten nykyään.
Miten Kokoomus onnistui kehittämään tämän nykyisen työttömyyden? Tämä nykyinen tilanne on Kokoomuksen ihanne. Se pääsee iskemään palkansaajaa ja työtöntä oikein olan takaa. Kokoomusporukka ajaa pääöman asiaa. Se, mikä palkansaajilta on pois - on pääoman kukkarossa.
Tämä ei vielä riitä. Kokoomus on pahin puolue Suomessa, joka kannattaa veronkiertoa. Se on ilmiselvää: hallintarekisteriuudistus luotiin, veropakolaisten armahduslaki luotiin salaa, Se on jopa sellainen, että veropakolaisen aikaisemmat tappiot otetaan huomioon veroa määrättäessä. Eli hän ei maksa edes mitään mätkyjä puhumattakkaan syytteistä veronkierrosta, Hän voi saada jopa veronpalautuksia veropakolaisuuden ajalta. Tämän lisäksi hän saa syytesuojan eli häntä ei poliisi voi syyttää veronkierrosta, vaikka hän on tosiasiallisesti syyllistynyt veronkietoon jopa miljoonilla euroilla tai sadoilla miljoonilla euroilla. Tämä kaikki on tehty salassa,
Sipilä - olette mestari! Olette kusettaneet koko Suomen pienipalkkaista kansaa KIKY-sopimuksellanne! Tämä on totta!
Oletteko kristillisiä sen oikeassa mielessä vai rahan perässäjuoksijoita, kuten kokoomuslaiset. jotka vilpillisest sanovati taistelevansa kodin , uskonnon ja isänmaan puolesta.
Mitään en usko, mitä Kokoomus sanoo.
Ehkä tämmöistä on turha tänne postata
samapuolue
0
133
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821