Visa Electron ei enää kelpaa maksuvälineenä HSL:n

Miksi visa electron ei enää kelpaa maksuvälineenä HSL:n lippuautomaatissa?
Vastaukseksi ei kelpaa HSL:n sivuilla ollut HSL:n maininta "kyllä sen pitäisi kelvata",
vaan kun ei kelpaa!
Korjatkaa vika välittömästi tai muuten saatte luvan antaa visa electron korttilaisille
ilmaiset matkat!
4287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sun kortissa on vikaa.

Äänestä

No kyllä se kortti kelpaa vaan kun tililläsi ei ole katetta.

1Äänestä

Nettiyhteys saattaa olla myös poikki. Tuo korttihan ei anna sekunninkaan luottoa, eli on oltava yhteys. Kannattaa pitää vähän käteistä aina varalla.

Äänestä

HSL asiakaspalvelu vastaa:
Haista vittu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lippuautomaatissa_ kirjoitti:

Miksi visa electron ei enää kelpaa maksuvälineenä HSL:n lippuautomaatissa?
Vastaukseksi ei kelpaa HSL:n sivuilla ollut HSL:n maininta "kyllä sen pitäisi kelvata",
vaan kun ei kelpaa!
Korjatkaa vika välittömästi tai muuten saatte luvan antaa visa electron korttilaisille
ilmaiset matkat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu