Suomen hengellinen perintö ennallistetaan ja otetaan takaisin.
Abrahamin kaivot avataan uudelleen Suomessa. Pyhän Hengen ja Voitelun muinaiset kaivot avataan. Paikat, joissa on ollut Herätys, aktivoidaan Hengessä. Näissä paikoissa ilmestyy Jeesus ja hänen kunniansa voimallisesti. Herran kuningaskunta tulee!
Elävä, alkuperäinen ja puhdas vesi virtaa kaivoista. Se ei ole ihmistekoista eikä mikään systeemi eikä kukaan manipuloi eikä kontrolloi tätä.
Elävän veden aika tulee Suomeen. Hengelliset kaivot avautuvat kaikkialla. Niistä kaivoista alkaa kuplia elävää vettä. Ihmiset Suomessa huomaavat tämän kuplimisen. Uskovat löytävät virvoituksen hengellensä ja sielullensa. Syntisille tulee Jumalan pelko ja he alkavat katua syntejään. Tämä on herätystä, heräämistä.
Ei ole tarvetta saarnata koko ajan. Kun ilmapiiri muuttuu, ihmiset avautuvat Kuningaskunnalle. Liian monet saarnaajat ovat yrittäneet ’puskea läpi’ viestejä oman lihansa voimassa. Tämä on johtanut tuomitsemiseen ja vastustamaan muita ilman minun Henkeäni, sanoo Herra.
Ilmapiiri muuttuu, kun oikeat ’astiat’ toimivat minun läpimurtovoitelussani. Monet ovat rukoilleet muutosta ja heräämistä Suomelle. Olen kuullut kaikki ne rukoukset ja vastaan heille. Puuttuva palanen on ollut puhtaat tulen astiat, joilla on minun todellinen auktoriteettini.
Aion nostaa minun voideltuni, joilla on minun läpimurtovoiteluni, koko kansakunnassa. Nämä ihmiset ovat valtakunnan ihmisiä, joilla on tosi auktoriteetti. Kun he toimivat yhdessä minun määräysteni mukaan, näet taivaan aukeavan ja minun voimalliset ihmeeni vapautetaan kauniin kansakuntasi yllä, sanoo Herra.
Sanna Enroosin profetia Suomelle
(Jouko Piho)
Profetia Suomelle
23
1016
Vastaukset
Ennallistettaessa meidän tulisi palata luonnonuskoon karhunkansan jäseniksi.
Kannatan jyrkästi kolmiomaisen kristinuskonepäjumalan hylkäämistä!- Näinsinulletoivoa
Raamattu hemalle: Survo hullua huhmaressa, ei väisty hänestä hänen hulluutensa.
Koraani hemalle:
Suura 9:73 Oi, profeetta, taistele uskottomia ja ulkokullattuja vastaan, ole ankara heitä kohtaan. Heidän viimeinen asuntonsa on oleva helvetti, onneton määränpää.
Suura 8:12 “Herrasi antoi enkeleille ilmoituksen: ”Minä olen teidän kanssanne. Vahvistakaa niitä, jotka uskovat. Minä asetan pelon uskottomien sydämeen. Hakatkaa poikki heidän kaulansa ja raajansa. ”
- Aploredas
Uskon,että tulee herätys ja voitelu, mutta ei lahjaksi tottelemattomille. Jumalaton kansa ja itselleen elävät kristityt joutuvat tekemään parannuksen. Tämä profetia poikkeaa noista sotaan ja miehitykseen liittyvistä. Minulle herra on puhunut siitä, että kansalle tulee nälkä ja vaikeat ajat. Onnettomuuden kautta käännymme Herran puoleen. On totta, että jo nyt on Herra herättänyt sotureitaan julistamaan parannusta, mutta kristikansa vain taputtelee suurta vatsaansa ja nauttii saavutetusta yltäkylläisyydestä, välittämättä siitä, että vierellä elää puutteenalaisia veljiä. Ne jotka eivät tee parannusta vielä kun on rauhan aika, joutuvat hädän aikana menettämään kaiken maallisen. Näinhän sanakin sanoo ja näin on Jumala aina toiminut kansansa parhaaksi. Seurakunnat ovat kauas poikenneet Herran tieltä. Voiko tuntemamme Jumala todella helliä ja hyväillä meitä kaiken tottelemattomuuden jälkeen. Se ei ole raamatun mukaista.
Tämä Jumalan väkevä armeija on jo lähtenyt liikkeelle mutta kansa ei kuule. Siksi tuo armoton rangaistus juuri kohtaakin tätä kovaotsaista sukupolvea. Jos nyt otat vakavasti Herran kehotuksen, ja luovut kaikista maallisista tavoitteistasi ja palaat takaisin elävän Jumalan käden alle, tulet näkemään kuinka hän tulevan ahdingon aikana kattaa sinulle pöydän vihollistesi edessä.- vfddfh
Herätys tulee aikanaan ja ...
- Vääräprofetia
Ei tule herätystä vaan lopullinen luopumus ja Venäjän miehitys. Herätysprofetiat omat korvasyyhyprofetioita.
- Erkkipappi
Anteliaat sisaret voisivat antaa puutteessa eläville veljille.
- vakavaasanomaa
Möyh möyh hihhuh harmoitettu vahainen kunes kristeyte ha-men
- kirkastukirkastumistaan
Vääräprofetia kirjoitti:
Ei tule herätystä vaan lopullinen luopumus ja Venäjän miehitys. Herätysprofetiat omat korvasyyhyprofetioita.
Yksi Jumalalta saamistamme armolahjoista on uskon lahja. Usko, toivo, rakkaus ovat elämämme peruspilarit. Uskosta ja rakkaudesta puhutaan paljon, mutta ei toivosta. Se on noiden kolmen elintärkeän pilarin keskellä. Nämä kolme peruspilaria saamme lahjaksi Herralta, kun ymmärrämme niitä pyytää. Lisäksi hän antaa valtavasti muitakin armolahjoja. Hän tuntee sydämemme ja Hän tietää, milloin totuudessa haluamme seurata antamiaan 10 käskyn lempeitä ohjeita. Sillä tiellä ei hullukaan eksy, kun lähtee Jeesuksen viitoittamalle tielle. Silloin maanpäällinen elämä on elämisen arvoista ja kirkastuu kirkastumistaan.
- Pijaste
Valetta kaikki totuus.Näin on asia ja piste.
- valehtelijat
Kyllä se nyt on niin, että miksi kaikki ns. pyhät kirjoitukset sekä profetiat ja muut saarnat ovat niin vaikeaselkoista kieltä, ettei niistä ota selkoa itse p....aan.
Ellei ala tulla selkokielellä näitä profetioita, niin parempi ettette kirjoittele tänne enää mitään.
Ja pysykää noine profetioinenne omissa piireissänne ja antakaa ihmisten olla.- nohuhheijaauuuuuu
On se kumma.Itaw valitse foorumin profetiat ja sitten käskee hänen olla rauhassa.
- fdhhh
Niinpä, sillä idiootithan eivät ymmärrä profetioita, tietenkään.
- heräjäsinäjokanukut
.. .ja nukkua synnin unessa, sitäkö tarkoitat?
- Niinpätietysti
Kuinkas muuten?
- ihmettävoisentään
Onpas säilynyt tämä vielä.
- Eiändöstänttää
Mä en ändöstäntännyt tosta profetiasta yhtään mitään mut haittaak's se?
- Vääräprofetia
Aloituksen rohvetia täyttä paskaa. Kopioitu korvasyyhyyn ulkomaanpellerohveetoilta. Että semmoinen Suomen kustu tämäkin.
- idiootilleeee
Oho. ihan on suomalaisen naisen saama sanoma. Kuinka on luetun ymmärtäminen? ymmärtäminen ylipäätänä hukassa.
- Vääräprofetia
idiootilleeee kirjoitti:
Oho. ihan on suomalaisen naisen saama sanoma. Kuinka on luetun ymmärtäminen? ymmärtäminen ylipäätänä hukassa.
Paska on paskaa vaikka voissa paistaisi. Väärä rohvetia kyseessä.
>Kun ilmapiiri muuttuu, ihmiset avautuvat Kuningaskunnalle.
Kyllähän tällaista on ilmassa, että pitäisi julistaa sota Norjalle ja sitten antautua.- Näinseonpoijaat
Ei kun meidän pitää julistaa sota Englannille ja sitten antautua.
- kuningaskuntalainen
Suomi on vanha kuningaskunta. Katso karttaa, miten kauniisti ennen kuningaskuntaan kuuluneet vuonot, nyt Norjalle kuuluvat, muodostavat kuin kruunun Suomi-neidolle.
Vaalivalvojaisissa otetuissa kuvissa valolampuista muodostuu Sauli Niinistön pään päälle puolikas kruunu. Herran tiet ovat tutkimattomat niinkuin Paavalin vaiheet todistavat. Saulikaan ei ole vielä valmis. Paljon on vielä edessä nöyrtymistä ennenkuin Sauli on valmis Paavalin kaltaiseen muutokseen ja ohjaamaan Suomea kuuliaisesti ainoan oikean Kuninkaan ohjauksessa ja varjeluksessa.
Herra, siunaa ja varjele tämä kansa. Ohjasta esivalta sinun tahtosi mukaiseksi. - Ruunupää
Voi hitsin hitsi sentään.Minäkin hokasin nuo vaalivalvojaissa otetut kuvat joissa valolampuista muodostuu Saulin pään päälle puolikas kruunu.Olin jo aikeissa kirjoittaa siitä jotain uskonnollista hömppää,kuvitelmia ja enteitä mutta en ennättänyt!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823