Käsittämätön Trump hyökkäys taas

Joku jannu keksii kirjoittaa kirjan jossa muka meheviä Trump paljastuksia .No kirjahan on kuin valtamedian märkä uni ja kekseliäälle "kirjailijalle" ilmainen maailmanmaine kun Trump vastainen kiimaa taas nostatetaann.
Miten on mahdollista että meillä ei uutisoida sitä että Bannon kiistää "kirjailijan " väitteet ja kertoo koko homman olevan velemedian "kohuja" ??
3296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

No tollosta narsistista on helppo kirjoittaa, se tekee kaiken itse! Trumppi sopisi hyvin bantustanin diktaattoriksi, ei vapaan maailman ykkösmieheksi.
Hirvittävä häpeä demokratialle ja mitä äänestäjät oikein ajattelivat?
Suuri ja valehteleva suu, ihan kuin persuilla. Tyhmä ja aivoton äänestäjä,niinkuin persut!

Äänestä
  • Aika suuri osa konservatiiveista olisi valmiit vaihtamaan Trumpin johonkin toiseen, osa jopa keneen tahansa, mutta kun se ei ole niin yksinkertaista. Trumpin "omat joukot" odottavat nyt jotain "luonnollista mahdollisuutta" päästä eroon Trumpista.

    No ensi viikolla Trump joutuu lääkärintarkastukseen, ja jotkut epäilevät että samassa yhteydessä suoritetaan myös jonkinasteinen mielentilatutkimus.
    Eli toivossa on hyvä elää.

    Äänestä

Bannonia ..tuttaa kaksi asiaa:

a) Hän sai potkut
b) Äärioikeistolaisena juutalaisvastaisena hän ei pidä Trumpin päätöksestä tunnustaa Jerusalem Israelin pääkaupungiksi.

Äänestä
  • Tosin Bannon saattaa hyvinkin olla oikeassa, Trump ei edes halunnut presidentiksi, halusi vain julkisuutta jota hyödyntää bisneksissään ja epäilemättä Trumpin hallinto on täyttä kaaosta.

    Äänestä

Naurettavia väitteitä kirjassa ,onpa helppoa saada nimeä "kirjailijana" kuin vain keksii mitä iljettävämpiä väitteitä Trumpista.
Esim Trump ei olisi halunnut presidentiksi (hohoho) ,vikittelee kaverin vaimoja (joopajoo)-Mikään ei ole helpompaa ja halpamaisempaa luuserin hommaa kuin perättömien juorujen keksiminen ja levittäminen

Äänestä
  • No voihan v...
    Onhan se nyt kuitenkin tosi juttu, että Trump ei oikein viihdy valkoisessa talossa, eikä siellä nykyään viihdy oikeastaan kukaan muukaan. Ja mitä tulee seksuaaliseen häirintään, niin netistä kyllä löytyy tietoja Trumpin seksihurjasteluista, ympäri maailmaa.

    Voithan koekilla tehdä amerikoissa Trumpista perättömän paljastuskirjan, ja huomaat hyvin pian että ovelle koputetaan. Ja sitten se onkin jo liian myöhäistä.
    Hehheh

    Äänestä

Samalla kaavalla näytää ns.kohut syntyvän.Helvetinmoinen rummutus jostain "kohusta" niinkuin nyt noista jonkin paskajuoruilijan kirjasta.Sitten seuraavina päivinä ei aiheesta mitään koska aihe jo "kuivunut kokoon" ja paljastunut normaaliksi demokraattien propagandaksi Trumppia vastaan.Sitten noin viikon päästä samalla kaavalla uusi kohu mielummin entistä absurdimpi,Totuudella ei ole mitään väliä ,annetaan mielikuvapommi vaan säännöllisesti ,tämä tuntuu olevan taktiikkana,

Äänestä

Trump on maailmanhistorian huonoin presidentti.

Äänestä
  • Mitä pahaa se on sinulle muka tehnyt? Ei se varmasti maailman pahin ole kun sinäkin uskallat noin kirjottaa,,,,

    Äänestä

  • Trump on todella kaikkien aikojen pohja noteeraus presidenttinä , vaikka ei meille kenellekään ole tehny mitään henk koht, hemmoteltu lapsi ja valehtelee kaiken mikä suusta tulee.

    Äänestä

  • RealismiaPeliin kirjoitti:

    Mitä pahaa se on sinulle muka tehnyt? Ei se varmasti maailman pahin ole kun sinäkin uskallat noin kirjottaa,,,,

    Sotkee koko maailman asiat. varmaan itsekin joudut tästä vielä kärsimään.

    Äänestä

Kirja paljastaa myös, että kuultuaan Trumpin voitosta Barak Obama meni kauhusta aivan kalpeaksi

Äänestä

Nyt "paljastus" kirjan julkaisua aikaistetaan koska on niin suuri kysyntä.Voi kuinka helposti meitä viedään kuin kuoriämpäriä ??

Äänestä

kova paikka suomalaisille trump fanaatikoille

Äänestä
  • Otan osaa

    Äänestä

Millaisin faktoin kumoatte kirjan väitteet? Mistä tämä osan parempi tieto on peräisin?

Äänestä
  • No eikö tämä pelin henki ole jos kaikille täysjärkisille aikoja sitten selvinnyt.Syytöksiähän on tullut Trumpille vaikka minkälaisia (niitähän on helppo tehtailla) No näitähän joutuu oikeuslaitos sitten tutkimaan,Mitään ei ole löytynyt!!! Trump toimii virassa ja talous nousee kohisten ja sekös demokraatteja vituttaa.

    Äänestä

  • "Millaisin faktoin kumoatte kirjan väitteet? Mistä tämä osan parempi tieto on peräisin?"

    Kyllä MölötVatipäät jotain selitystä keksii.

    Äänestä

Ihan sama mitä joku pöytälaatikko Bannon satuilee.
Sopuli hönöt ostaa vaikka lantaa...

Äänestä
  • Ei Bannon ole kirjaa kirottanut vaan joku hönö satusetä.Bannon kiistää kirjan väitteet mutta tätähän yksityiskohtaa ei suomen valtalehdistö huomaa jostain syystä mainita (heh)

    Äänestä

Et näköjään käsitä mitä sana käsittämätön tarkoittaa.

Äänestä

Sekä Donald Trump että Laura Huhtasaari molemmat ovat eronomaisen hyviä, isänmaallisia presidenttejä. Molemmat ajavat omien kansalaistensa asiaa ja etuja, niin kuin maan johtajan tietenkin kuuluukin ajaa.

Saahan niitä tehdä tai ainakin toivoa saavansa tehdä vaikka millaisia mielentilatutkimuksia omilla poliittisille vastustajilleen. Mutta mikään ei muuta sitä tosiasiaa, että sekä Trump että helmikuussa 2018 Suomeen valittava presidentti ovat molemmat kansan suoraan valitsemia.

Siinä puhuu suoraan Amerikan kansa ja Suomen kansa, noissa vaaliessa.

Tällaisia henkilöitä ei joidenkin pokkarikirjailijoiden kaksimielisten ja vihjailevien kynäilyjen perusteella tulla milloinkaan erottamaan.

Äänestä
  • Näinhän se juuri on. Eliitti ja sen lehdistö vain vieläkin kipuilee Trumpin tapauksessa,Toivottavasti meillä sopeudutaan uuteen presidenttiin nopeammin

    Äänestä

  • Voi näitä Persuja. Oikein käy sääliksi; rajat kiinni, Markka takaisin, irti Eu:sta, tullimuuri rajoille, sähköauotolle ei, viisumipakko kaikille, .....

    Äänestä

  • >> Toivottavasti meillä sopeudutaan uuteen presidenttiin nopeammin

    Uskon että näin tapahtuu. Laura tuskin kantaa pitkää, jos sitten minkäänlaista vihaa Hesaria ja YLE:ä kohtaan.

    Suhteet presidentin kanslian ja valtamedian välillä saadaan parissa viikossa normaaliin kuntoonsa. Sellaiseen länsimaisessa demokratiassa auttavasti, vaan ei kuitenkaan liian leppeästi ja juohevasti toimivaan kuntoonsa.

    Äänestä

  • Laura-ei-kanna-kaunaa kirjoitti:

    >> Toivottavasti meillä sopeudutaan uuteen presidenttiin nopeammin

    Uskon että näin tapahtuu. Laura tuskin kantaa pitkää, jos sitten minkäänlaista vihaa Hesaria ja YLE:ä kohtaan.

    Suhteet presidentin kanslian ja valtamedian välillä saadaan parissa viikossa normaaliin kuntoonsa. Sellaiseen länsimaisessa demokratiassa auttavasti, vaan ei kuitenkaan liian leppeästi ja juohevasti toimivaan kuntoonsa.

    "Laura tuskin kantaa pitkää, jos sitten minkäänlaista vihaa Hesaria ja YLE:ä kohtaan."

    Hävityn vaalin jälkeen jatkuu sama mälkätys: valemetiat, salaliitto, ristittyjä vainotaan ja ngngngngngngjää. Lyödäänkö vetoa?

    Äänestä

aivan mahtavia totuuksia kirja täynnä. tätä tarvittiin.

Äänestä
  • oletko jo lukenut ja mistä tiedät että ne on totuuksia? Vai toivotko vain

    Äänestä

Trump on vielä niin nuori, että on vähän lapsellista tuo touhuaminen. toivottavasti aikuistuu virkakautensa aikana.

Äänestä
  • Trump on maailman historian nuorin preseidentti.

    Äänestä

Yli vuosi on käsitelty mediassa näitä venäjäkytköksi ja mitään ei ole tapahtunut. Onko kaikki vain media mustamaalausta.

Äänestä
  • venäjätutkimukset on täysin median keksintöä. Mitään sellaista ei ole meneillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutispimennyskö kirjoitti:

Joku jannu keksii kirjoittaa kirjan jossa muka meheviä Trump paljastuksia .No kirjahan on kuin valtamedian märkä uni ja kekseliäälle "kirjailijalle" ilmainen maailmanmaine kun Trump vastainen kiimaa taas nostatetaann.
Miten on mahdollista että meillä ei uutisoida sitä että Bannon kiistää "kirjailijan " väitteet ja kertoo koko homman olevan velemedian "kohuja" ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu