yksityiset vie voitot ja yhteiskunta maksaa korjaukset. http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201801052200647639_u0.shtml
Kokoomus yksityisti sähkölinjat
3
<50
Vastaukset
- yleistätietoakaikki
HALLITUKSEN PITÄÄ PURKAA KAIKKI SÄHKÖYHTIÖ KAPAT:
NÄMÄ PN OSOITANEET LÄPISUOMEN RAHASTUSLAITOLSEKSI !MIKSI KOKO KANSA JOUTUU MAKSAMAAN ÄLYTTÖMIÄ SIIRTOHINTOJA !
AIKA ON NÄYTTÄNYT MITÄMIEHIÄ ON NÄMÄ FIRMANJOHTAJAT
LOISTEENKIN OMISTAA
KAJAANINKAUPUNKI JA SOTKAMO !
MITÄ NE NIILLÄMILJARDEILLA TEKEE SIIS VOITOILLA?
UUSIA KOROTUKSIA JATKUVASTI TULEE JA LINJAT MOTUU LUMENKUORMANALLA.
TÄMÄ KUULUU PERUSTARPEISIIN EI TÄÄLLÄ MUUTENPÄRJÄÄ NYKYAIKANA.
HALLITUS ON TEHNYT PÄÄTÖKSELLÄ MYYDÄ KUNTIEN SÄHKÖLAITOKSET YKSIEN
HALTUUN. - sähkärisiirtäjä
Hauskaa että siirtohintoja korotettiin perustelemalla investointitarpeilla. Entä sitten kun korjaukset on tehty ja linjat maanalla ? Kuvitteleeko joku että siirtohinnat laskevat sen jälkeen kun investoinnit on maksettu :D :D
- pelasiennem
mikä maailmassa on niin muuttunut että kaikki pitää maanalle laittaa.
ymmärtää että suurissa missä on tiheää asutusta siellä laitetaan piiloon.
suomi senverran laaja että kukaankuvittele kaikkialle laitetaan maajohdot.
kellävastuu laittaa linjojen alueet niin laajat että ei puut päälle kaadu.
periaattella maanomistaja saa puut moto tuo tienvarteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815