Niinistö ja uusi tuleva vauva

jhggrr

Naisena ajattelen, että nykyiselle herra presidentille olisi ihanteellisempaa keskittyä uuteen tulevaan perheenlisäykseen kuin presidenttinäedustamiseen.


Suomi tarvitsee uutta valovoimaisuutta ja viisautta!

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihanaa_

      Sauli ja Jenni saa kohta vauvan ja sitten suomella on kuin omat kuninkaalliset kun on pieni vauva presidentillä. Äänestän siksi Saulia.

    • miehen.keinot

      Ehkä sinulla naisena ei olekaan ymmärrystä yhteiskunnan ongelmiin vaikka ei presidentti olekaan niiden ratkaisemisessa suuressa osassa.

    • stetoskooppi.housuissa

      Kätilö Niinistöille

      38-vuotias somalialainen mies on pidätetty yrityksestä raiskata 43-vuotias raskaana oleva nainen Roomassa sijaitsevassa sairaalassa.

      Breitbart kertoo, että mies oli livahtanut laitoksen tiloihin ja pukeutunut henkilökunnan jäseneksi.

      Tapaus sattui Sant'Eugeniossa Roomassa joulukuun lopussa ja 38-vuotias Ali Abdella pidätettiin pian hyökkäyksen jälkeen. Häntä todennäköisesti syytetään raskaimmasta seksuaalisesta väkivallasta ja varkaudesta, La Stampa raportoi.

      Rooman poliisi sanoo, että mies oli asunut Italiassa viimeiset viisi vuotta turvapaikanhakijana ja vaikka hänellä on oleskelulupa, hänet on pidätetty rikoksista aiemminkin.

      Tutkijoiden mukaan somalimies oli onnistunut hiipimään sairaalaan huomaamatta ja sitten päässyt synnytysosastolle. Hänen 43-vuotias uhrinsa oli synnytyshuoneessa, kun hyökkäys tapahtui. Miehen sanottiin kähmineen häntä ja alkaneen masturboida naisen edessä.

      Nainen oli huutanut apua, jonka lähistöllä olevat lääkärit ja sairaanhoitajat olivat kuulleet ja sitten kutsuneet poliisin....

      Qikea media

      • jahsajsh

        somaliassa ne varmaan avaa synnytyksessä ompeleet tällä tavalla.


    • Bvxwwqq

      Nuori polvi ei todellakaan haikaile mitään kuninkaallista perhettä Suomeen, on niin naurettavaa horinaa. Sellainen on ehkä joidenkin vanhojen, höreröiden mummelien toive mutta he eivät onneksi tätä asiaa päätä. Pitäisikö olla myös äänestykseen yläikäraja?

      • haaahoo

        Suomi ei todellakaan tarvi ketään eikä mitään hoitelemaan suhteita ulkomaihin tai laajentamaan ulkomaankauppaa. Se on ihan vanhojen hörhöjen kuvitelmaa, että suomalainen johtohahmo kannattaisi suomalaisia tuotteita ja jopa kehtaisi esiintyä marimekko päälään!
        Suomen pitää pysyä sulkeutuneena, kielitaidottomana ja kansantaloutta kohottamattomana maana.
        Letkajenkka ja kansantanhut, se pitää suomalaisuuden maan sisällä! Känninen kansanedustaja ja juopot turistit hoitavat parhaiten suomen ulkomaisia suhteita!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      96
      2191
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2142
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1380
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      90
      1326
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1130
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1093
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe