Naurettava valtio nimeltä SUOMI!!!!!
VERO, vero, vero, vero,,,joko mainitsin suomen verotuksen.
Toivottavasti kaikki hakisivat juomansa jostain muualta, suomeen ei kannata rahojaan tuhlata, oikestaan mihinkään tuotteeseen!!!!
https://www.talouselama.fi/uutiset/te/bdd1e5a3-8654-3efe-a100-4db7a9e71d8c?ref=ampparit:c1bf
20 euron keskiolutsalkussa veroja 16,60 euroa
10
<50
Vastaukset
- MissäKaljaaaaaa
Kaupasta ostetaan siis Vero III ja Vero A.
- dsfszdgdsf
Siksi oluet kannattaa hakea ulkomailta, kotimaassa parempi jättää verotölkit hyllyyn.
- KiitosPorvarihallitus
Kokoomusomisteinen lehti unohti kertoa että 24-tölkin kolmosolutlaatikon hinta nousi 5-10 € entisestä, eli paljon enemmän kuin laatikon oluen alkoholiverotuksen verran. Tässä koitetaan aivan selvästi nostaa kolmosoluen hinta lähemmäs järkyn kalliita kauppaan tulleiden A-oluiden hintaa, joita kukaan ei osta, jotta saadaan paremmat katteet. Kolmonen todennäköisesti häviää kaupasta pian, ja jäljelle jää vain EU-maiden kallein 5.5%:n vahva A-olut.
- dsszgsdgd
Eipä tästä silti ahnetta kauppiasta voi syyttää, kate on silti edelleen todella pieni järkyttävien verojen takia.
- Verokarhu
Autoilu ja alkoholi, niistä verottaja tykkää.
- työtön69
Veroja pitää koko ajan lisätä vaan, kun päättäjät ovat myyneet kohta kaiken valtion omistamat yritykset ja palvelut, yksityisille yrityksille mistä rahat valuvat pienen piirin käyttöön tai ulkomaille. Ei kansan hyvinvoinnin käyttöön.
Nyt on menossa terveyden huollon myyminen soten varjolla..............kansaa kusetetaan taas kunnolla. - työtön69
Veroja pitää koko ajan lisätä vaan, kun päättäjät ovat myyneet kohta kaiken valtion omistamat yritykset ja palvelut, yksityisille yrityksille mistä rahat valuvat pienen piirin käyttöön tai ulkomaille. Ei kansan hyvinvoinnin käyttöön.
Nyt on menossa terveyden huollon myyminen soten varjolla..............kansaa kusetetaan taas kunnolla. - työtön69
Veroja pitää koko ajan lisätä vaan, kun päättäjät ovat myyneet kohta kaiken valtion omistamat yritykset ja palvelut, yksityisille yrityksille mistä rahat valuvat pienen piirin käyttöön tai ulkomaille. Ei kansan hyvinvoinnin käyttöön.
Nyt on menossa terveyden huollon myyminen soten varjolla..............kansaa kusetetaan taas kunnolla. - Per-kel
https://youtu.be/I9mQtH_SRmY Kippis
Eihän tuota pakko ole ostaa mistään, ihan hyvää ja oikeampaa olutta saa tehtyä itsekin. Ohratärkkelyskuravellit eivät kiinnosta. Tuoteselosteen entinen "ohratärkkelys" on useimmin nykyään korvattu hämäävästi sanalla "ohra" ja sitten lisätty vielä viereen "ohramallas", tai vastoinpäin, mutta kuitenkin lievää huijaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809