Jeesus Kristus on Herra!

Jeesusistruelove

Olen saanut elämässäni kokea, että Jeesus Kristus on Herra!

Onko Jeesus Sinunkin Herra? Olisi hienoa, jos joskun paratiisissa voitaisiin keskustella kuinka tärkeää oli tehdä elämässä valinta Jeesuksen puoleen ja ihastella Jumalan läsnäoloa ja Taivaan ihanuutta.

Kuoleman jälkeen me kaikki ollaan viisaampia, joten rukoilen puolestasi, että Sinäkin lukija tulisit löytämään totuuden tässä ajassa ja pelastuisit! =)

Rukoile syntijesi anteeksi antoa ja pelastusta Jeesuksessa Kristuksessa. Lue ja opiskele Raamattua, jotta saisit viisaan sydämen! Toivotan Sinulle iloa ja rauhaa vuodelle 2018!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksin.Armosta

      Eiköhän ole kuitenkin niin, että perillä paratiisissa lunastetut katsovat ja ihailevat uhrikaritsaa kuin omia maanpäällisiä ns valintoja, koskapa niitä ei ole! Jeesushan itse sanoo opetuslapsilleen Joh evank: >Te ette valinneet minua, vaan MINÄ VALITSIN TEIDÄT, että te menisitte ja kantaisitte hedelmää, ja että teidän hedelmänne pysyisi< Pelastus on alusta loppuun asti Jumalan työ!

    • Yksin.Armosta

      Ilmestyskirjan mukaan taivaassa katsotaan ja ylistetään uhrikaritsaa, eikä omia valintojamme, niiden vaikutin kun saattaa olla perin köykänen. Tuhlaajapojallakin paluun syy isän kotiin oli nälkä, koska muisteli ollessaan vielä sikojen keskellä: "kuinka monella minun isäni kodissa on yllinkyllin syötävää, mutta minä kuolen täällä nälkään" Taivaan Isän kodin ovi on avoinna jokaiselle, joka Jeesuksen kautta tahtoo sinne tulla. Joh evank Jeesus sanoo omilleen >Te ette valinneet minua, vaan minä valitsin teidät, että te menisitte ja kantaisitte hedelmää, ja että teidän hedelmänne pysyisi< Ei lasketa pelastusta itsemme eikä omien tekojen varaan, vaan Kristuksen sovitustyön varaan.

      Tiituskirje: Sillä Jumalan armo on ilmestynyt kaikille ihmisille ja kasvattaa meitä, että me hyljäten jumalattomuuden ja maailmalliset himot, eläisimme siveästi, vanhurskaasti ja jumalisesti nykyisessä maailmanajassa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      116
      5010
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3623
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2450
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1568
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1540
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1454
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1272
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1168
    9. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      16
      1152
    10. 165
      1099
    Aihe