Ja luulevat olevansa parempia niin jaan tähän ruokaohjeita. https://www.k-ruoka.fi/ruoanlaiton-kasikirja/edulliset-reseptit/reseptit-alle-1-annos Jotkut varakkaat on rumia ja ällöttäviä,mutta meissä köyhissä on kauniita . Näillä ruuilla kohtuudella nauttien pysyy varreltaan hoikkana.
Vaikka täällä varakkaat käy vinkuu
Kaunisköyhä
8169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
itse taas suosin paljon rasvapitoisia ruokia, koska ne pitää kauemmin nälkää poissa. Olen laiska laittamaan ruokaa, koska joudun kokkaamaan useammalle. En jaksaisi tehdä ruokaa edes joka päivä, joten jos sitä teen se pitää riittää useammalle päivälle.
"Jotkut varakkaat on rumia ja ällöttäviä,mutta meissä köyhissä on kauniita ."
Tuo taisikin olla päivän paras vitsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Totuushan on se, että köyhät ovat läskimpiä ja sairaampia kuin suomalaiset keskimäärin. He polttavat enemmän tupakkaa, juovat enemmän viinaa, kärsivät enemmän mielenterveyden ongelmista ja heidän koulutustasonsa on alhaisempi. Ai niin, ja he kuolevat nuorempina kuin suomalaiset keskimäärin.
Kauneus on tietenkin katsojan silmissä. Eli jos pitää yllä mainittuja ominaisuuksia kauniina, niin sitten köyhät ovat kauniita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leena katso peiliin. https://anna.fi/ruoka/vinkit/linssit-kevytta-edullista-ja-ravitsevaa-ruokaa
Miksi puhut köyhistä muodossa "he"? Sitä vaan ihmettelen...
Aja vinkujat pois. Mitä niitä siellä kuuntelemaan. Ihme kun käyvät siellä, kun haiseekin
No nii on. Me ollaan rumia kun ollaan käyhiä. Miks oot sille kateellinen. Älä oo voin sanoo ettei kantsi.
Onpa sekavia kommentteja.
Tulee sullekin helpotusta hermoihin, kun Amazon laskee hintoja pikapuoliin. Koeta kestää!