Metsässä kasvaa todella outoja ja omituisia puuristeymiä mäntykuusia ja koivuhaapoja,neljä puulajia on päässyt risteytymään keskenään jostain tuntemattomasta syystä.Ne erottuvat selvästi muutoin normaalissa metsäluonnossa,tuolla kauempana kasvaa todella valtava ja pitkä kuusihirviö leveä korkea sekä epänormaalin tiheä siinä se pelottelee metsässä kulkijoita varsinkin pimeän aikaan.Very spooky.
Puumutantit
TuliSkorpioni
890
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Outoja risteytymiä enollakin puutarhassaan. Pihlaja oli mennyt alkukesästä risteytymään punakanelipuun kanssa. Omput olivat saapuneet hirmu kitkeriksi maultaan.
Puolikesy hirvikin hetelmien makua hirvitteli.
Onneksi ei puumatanttoja. Ne olisivatkin tosi vaarallisia, etenkin nuorille miehille.
Pihallani kasvaa omenamänty. Kesäisin saan siitä yleensä hyvän käpyomenasadon.
Olen kuullut kyllä liikkuvista puista, mutta että Suomessakin kasvaa tuollainen vaeltava kuusihirviö - se on todalla hurja tilanne!
Olen huolestunut siitä, että kun nämä kotimaiset junttipuut mutageenistyy, niin mitenkä käy näiden puumatanttien kanssa symbioosissa eläville sienille? Mieleeni näistä tulee ensimmäisenä limanuljaska. Tai mutettuuko sienetkin? Tuleeko kantarellistä keltapunakärpäsvahverosieni, joka on tappavan myrkyllinen?
Koivusta saatava xsylitoli on alkanut jo maistua pihkalta ja se tarttuu hampaisiin pysyvästi.
kanttarellien ystävänä oon huolissani. ja muiden sienien syötävien.itsellä tulee mieleen viherpunikkitatti. Tuosta xylitolista ni senkö takia se suojaa on hyvä hampaille kun se tarttuu hampaisiin kiinni? ikään kuin suojaavaksi kalvoksi vai?
Minä en keskustele ihmisten kanssa, jotka kirjoittavat kantarellin kahdella teellä. Sen verran kuitenkin, kun puhuit lehmäntatista ja Aku Ankkahan käyttää joskus sanontaa: "lehmän henkäys", niin miltä se lehmän henkäys tuoksuu? Onko tämä sitä, "älkää yrittäkö tätä kotona "- osastoa? Muistatko putouksesta Juri Kakan? On yhdessä Raisa Reikänaaman kanssa kaikkien aikojen parhaita hahmoja! Presidenttiainesta - ainakin toiselle kierrokselle! Tavoitteena itselläni olisi valmistaa terveellistä xsylitolikiljua vuoteen 2022 mennessä. Etsin menetelmää korvata sekä sokeri, että hiiva xsylitolilla.
puutiaiset - miten eläviksi maalattukaan
Ne on niitä homopuita jotka parittelee ku silmä välttää ja kun kyseessä on puut.. ne siementävät ja sikiävät homoudestaan huolimatta.. mutta niistä tulee ns toisenlaisia.. Tulee niitä outoja puumutantteja joita me ihmiset sitte pällistellään kun ei oikein tiedetä puiden biologiasta mitään. Ei sitte yhtään mitää jos ei tietty oo kiinnostusta puiden biologiaan. Jotku varttaa tahallaan erikoisia puita kuten akseli erlandson aikoinaan.. https://en.wikipedia.org/wiki/Axel_Erlandson