Ylenanti oksensi

Taas Yle oksensi uutisissa. Esitteli Huhtasaaren olevan vuorossa illalla tentissä, ja näytti pilakuvan samassa yhteydessä. Onko tuollainen sopivaa käytöstä verovaroin toimivassa mediassa?
152437
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

YLE on osa seemiläistä mediaa ..

1Äänestä

Pekka Kinnunen kirjoitti todella törkeän
jutun, joka vilisi toimittajan omia henkilökohtaisia mielipidettä.
Jutusta paistoi viha ja inho Huhtasaarta kohtaan.

KUKA TAI MIKÄ ON ANTANUT YLEN TOIMITTAJALLE
TEHTÄVÄKSI - TEHDÄ VAALITYÖTÄ - TOISTA VASTAAN JA TOISEN PUOLESTA?

Pekka Kinnunen, Ylelle: sä et ole toimittaja, olet irvikuva...
tuo ei ole journalismia vaan olet myynyt työmoraalisi ja itsesi ääliöksi ja perskarvaksi.

Oikean toimittajan tehtäviin, ei kuulu julistaa toimittajan omaa mielipidettä
EIKÄ toimittaja TAI YLE voi ottaa puolta tällaisessa asiassa.

YLE: tulet tippumaan omaan kuoppaasi - sielläpä ruinaat rahaa
..... YLE ei ole enää edes ... pennin arvoinen.

YLE on hylännyt itsensä. YLE on nykyisessä kuosissaan ääri punainen ryöstelevä
komukka -
...phtyi**

yle näyttää siltä, että se on yhtä mätä kuin mikä tahansa piloille mennyt työyhteisö - jossa sen johto
on maksettuja ylihintaisia ...oligarkkeja tai sellaisia .... sortuvan neuvostoliiton maksettuja ilmiantajia ...jotka nyhtää viimeiset irtilähtevät, vain jotta oma prc ei koskettaisi lauteita.

1Äänestä

Yle pyytää nyt Anteeksi Lauralta, poistaa
herjaavan ja ala-arvoisen jutun ja
lupaa ettei julkaise enää tuollaisia julkisia herjauksia
ehdokkaista.

Toimittajan tehtävä on tiedottaa, ei tehdä vaalityötä
eikä olla puolueellinen.

MIKÄ sinä YLE tai toimittaja olet sanomaan mikä tälle maalle on PARASTA?

mikä on parasta, mitä toimittaja, tai yle tietää??

1Äänestä

Oli kyllä karmea kuva Laurasta.

Mikä on tämä Ylen "valkopyykki" porukka joka analysoi paavonkin vaalitentti vuoron?

Täyttä mustamaalausta. Yksi puhuu ja muut nyökyttelee ärsyttävä hymy huulillaan.

Voi yrjötys sentään.

1Äänestä

mää niiiin arvasin, että kuvasta alkaa itku täällä palstalla. Teinipojat pahoittavat mielensä Huhtasaaren isosta nenästä.
Luultavasti kaikki ehdokaat saavat osansa pilakuvan muodossa, joten pulinat pois.

Äänestä
  • Ei ole kyse mistään teinipojista, vaan asiallisuudesta ehdokkaita kohtaan. Pilakuvat ei kuulu tuollaisiin uutisiin, tai ne on oltava jokaisesta ehdokkaasta samoissa yhteyksissä. Yle ei vain suvaitse Lauran hyvää ulkonäköä, vaan sekin pitää jotenkin muuttaa nekatiiviseksi.

    1Äänestä

Kyllä oli Yleltä ala-arvoinen teko. Eilisessä Paavo Väyrysen tentissäkin oikein kuvotti toimittajan käytös. Vaatimus, seuraavista ehdokkaista myös pilakuva tasa-arvoisuuden vuoksi.

1Äänestä

Niinistön esittelyssä voitaisiin kerrankin näyttää mies ryhdikkäänä pää pystyssä ja suu auki. Saataisiin ihailla sen hyviä hampaita. Iso mies eikä....

1Äänestä

Toivottavasti Laura ei pääse Presidentiksi. Vaikka hyvä valinta olisikin. Elämä muuttuu täydeksi helvetiksi. Media ja muut kyllä pitävät siitä huolen.

Äänestä
  • Jos valtamedian sirkusta alkaa pelkäämään, niin mikään ei muutu paremmaksi. Antaa median meuhkata ja elää omassa kuplassaan, mutta äänestetään me Suomeen paras presidentti. Vaikka Trumpia on loattu kaikin tavoin, niin ei se sitä tarkoita, että Trump ei voisi jatkaa presidentinä. Paavo tai Laura on hyvä vaihtoehto näissä vaaleissa, vaikka media hehkuttaisi kuinka Saulia.

    Äänestä

edestään löytävät aikanaan?

Äänestä

Kyllähän tuo MV-lehti on kovasti kehunut Lauraa.

Äänestä
  • jos valemedia kehuu niin tarkoittaa että laura on huono ja feikki

    Äänestä

Ne jotka politiikkaa ei seuraa muuten kuin Ylen kautta, ottavat kyllä tuon todesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmetellä-täytyy- kirjoitti:

Taas Yle oksensi uutisissa. Esitteli Huhtasaaren olevan vuorossa illalla tentissä, ja näytti pilakuvan samassa yhteydessä. Onko tuollainen sopivaa käytöstä verovaroin toimivassa mediassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu