Hätärukouspyyntö sekavan ihmisen puolesta!

daidaidai

Ystäväni kävi katsomassa yhteistä tuttavaamme. Yhteinen tuttava oli kuulemma sekava. Sekavuus on aina oire jostain joko henkisen tai fyysisen tason vaikeasta ongelmasta. Rukoillaan, että joku menisi katsomaan mahdollisimman pian tuota ihmistä ja saisi viisauden Jumalalta arvioida miten asiassa kannattaa edetä. Itse en pääse katsomaan sinne asti missä hän on, mutta pyysin eräitä henkilöitä katsomaan ja rukoillaan heille viisautta asiaan ja rukoillaan sekavalle henkilölle siunausta, varjelusta ja apua sekä oikeanlaista hoitoa sairauteen joka sekavuuden taustalla on.

5

485

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hillitön bisnesidea!

      Perusta rukousambulanssi, joka kiitää hälyvalot päällä rukouksia tarvitsevaan kohteeseen kyydissä koulutettuja rukoilijoita.

      Esimerkiksi auto-onnettomuuspaikalla voi tsekata kalamerkin onnettomuuteen joutuneen auton takaosasta ja ryhtyä välittömään hengenpelastusrukoukseen.

    • Sinä joka pilkkaat, katso mikä on sinun kohtalosi, luuletko, ettei Korkein kuule sinun pilkkaamistasi!
      Kun Herra murskaa sinun elämäsi valheelliset turvapilarisi, tiedä, että silloin sinäkin voit huutaa Herraa avuksi ja turvata Kristukseen.

      • häpeäpäällämaan

        Tuolla ajattelulla se avauksen avun tarvitsijakin eli siis valheellisten turvapilarien alla? Mutta ajattelit sinä kun noin lauoit? Älä tuomitse toisia ettei sinua tuomittaisi.


      • En suinkaan pilkkaa, tuo rukoisambulanssa pitäisi jokaisen seurakunnan ehdottomasti perustaa.

        Hengenpelastusrukouksen jälkeen voi onnettomuuden uhrille tai hänen perikunnalleen antaa laskun suoritetusta rukoustyöstä. Bisnestä se vaan on.


    • Sairaudet, jotka ovat tulleet tuttasi osaksi, vaativat hoitoa, välitöntä hoitoa; ovatko omaiset ja/tai läheiset tietoisia asiasta. Tuota ihmistä tulee auttaa, hänen tulee saada se apu, jonka voi saada ja hänen elämänsä tulee järjestää niin, että hän pärjää, jos ei kotona enää, niin sitten hoitokodissa.

      Siunaamme hänen elämäänsä rukouksin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      325
      1414
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1326
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1132
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      108
      1008
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      797
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      102
      672
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      76
      669
    Aihe