Hätärukouspyyntö sekavan ihmisen puolesta!

daidaidai

Ystäväni kävi katsomassa yhteistä tuttavaamme. Yhteinen tuttava oli kuulemma sekava. Sekavuus on aina oire jostain joko henkisen tai fyysisen tason vaikeasta ongelmasta. Rukoillaan, että joku menisi katsomaan mahdollisimman pian tuota ihmistä ja saisi viisauden Jumalalta arvioida miten asiassa kannattaa edetä. Itse en pääse katsomaan sinne asti missä hän on, mutta pyysin eräitä henkilöitä katsomaan ja rukoillaan heille viisautta asiaan ja rukoillaan sekavalle henkilölle siunausta, varjelusta ja apua sekä oikeanlaista hoitoa sairauteen joka sekavuuden taustalla on.

5

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hillitön bisnesidea!

      Perusta rukousambulanssi, joka kiitää hälyvalot päällä rukouksia tarvitsevaan kohteeseen kyydissä koulutettuja rukoilijoita.

      Esimerkiksi auto-onnettomuuspaikalla voi tsekata kalamerkin onnettomuuteen joutuneen auton takaosasta ja ryhtyä välittömään hengenpelastusrukoukseen.

    • Sinä joka pilkkaat, katso mikä on sinun kohtalosi, luuletko, ettei Korkein kuule sinun pilkkaamistasi!
      Kun Herra murskaa sinun elämäsi valheelliset turvapilarisi, tiedä, että silloin sinäkin voit huutaa Herraa avuksi ja turvata Kristukseen.

      • häpeäpäällämaan

        Tuolla ajattelulla se avauksen avun tarvitsijakin eli siis valheellisten turvapilarien alla? Mutta ajattelit sinä kun noin lauoit? Älä tuomitse toisia ettei sinua tuomittaisi.


      • En suinkaan pilkkaa, tuo rukoisambulanssa pitäisi jokaisen seurakunnan ehdottomasti perustaa.

        Hengenpelastusrukouksen jälkeen voi onnettomuuden uhrille tai hänen perikunnalleen antaa laskun suoritetusta rukoustyöstä. Bisnestä se vaan on.


    • Sairaudet, jotka ovat tulleet tuttasi osaksi, vaativat hoitoa, välitöntä hoitoa; ovatko omaiset ja/tai läheiset tietoisia asiasta. Tuota ihmistä tulee auttaa, hänen tulee saada se apu, jonka voi saada ja hänen elämänsä tulee järjestää niin, että hän pärjää, jos ei kotona enää, niin sitten hoitokodissa.

      Siunaamme hänen elämäänsä rukouksin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe