onko tietoa ähtärinjärven jäänvahvuudesta?

eli onko kellään tietoa jään vahvuudesta ähtärinjärven jäänvahvuudesta?esim tyviniemi ja siitä suninsalmeen kohti?näkynyt pilkkijöitä,kelkkoja jne....?tuskinpa ainakaan teräsjäätä on vielä juurikaan päässyt kertymään.
3508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Noin kymmenen senttiä jäätä, saman verran vettä ja ohut lumikerros päällä.

Äänestä

Vartokaahan vielä, pilkkimiehet.
Vaikka sanotaankin että Venäläinen pilkkimies menee jäälle kun se kestää variksen.

Äänestä

Ainakin täällä Peränne järvellä jää kestää jo mainiosti ainakin moottorikelkkailijoita tuolla mennä möyryävät, osa niistä varmasti hukkuu eli ne tyhmimmät, mutta olisiko niillä muutenkaan tulevaisuutta ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäälle kirjoitti:

eli onko kellään tietoa jään vahvuudesta ähtärinjärven jäänvahvuudesta?esim tyviniemi ja siitä suninsalmeen kohti?näkynyt pilkkijöitä,kelkkoja jne....?tuskinpa ainakaan teräsjäätä on vielä juurikaan päässyt kertymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu