Heraproteiini aiheuttaa limaa hengitysteihin

MaitoSairastuttaa

Saman tekevät kaikki maitotuotteet. Jos haluaa treenata kunnolla ja syödä oikein, niin kaikki maitotuotteet on poistettava ruokavaliosta.

8

1932

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäpönteri

      Kun yötä vasten vetää rahkaa tms, niin limaneritys aiheuttaa kuorsaamista ja uniapnea-tyyppisiä vaivoja, jotka heikentää unenlaatua = vähemmän lihaskasvua. Itse huomasin tämän vasta vuosien ”yöprotsun” kittaamisen jälkeen.

      • Ökvfehbkufcjj

        Ettei vaan olis refluksi? Toki voihan maitotuotteet olla sen refluksin syy?


    • rahkarohmu

      Mulla toimii hyvin. Ei limota. Lihasmassaa tulee ja ei turvota.
      2 litraa maitoa, 0.5kg rahkaa, juustoa monta siivua päivässä.
      Näillä menty jo monta vuotta.

    • latkytanmaitoa

      Vegaanit taas vauhdissa.

    • aitoBlueteam

      meitsillä on limaa takaosastossa

    • Anonyymi

      Ei heraproteiini vaikuta kaikkiin samalla tavalla. Pitää olla yliherkkä maidolle. Ne joita "limoittaa" alkaa selvittää kurkkua heti ruuan päälle, yskittää ja on tukehtua limaan. Voi tulla nuhaakin. Minulle heraproteiini käynnistää vaikean aknen nopeasti. Melkein vuorokauden sisään alkaa jo kuplia ja viikon päästä on naama violettinaan paiseita ja selkä ottaa naaman kiinni vähän jäljessä. On testattu ja vain heraproteiini pystyy tähän ihmeeseen näin nopeasti, koska se sekoittaa hormonit niin tehokkaasti.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      En ole kyllä henkeen vielä kokeillut vetää mutta kai sitäkin joku tekee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      271
      4130
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1501
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      988
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      336
      895
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      810
    Aihe