mahtoi olla kauhistus palstan tiltuille, Pietarin trolleille ja muille älykääpiöille.
Torvalds puhui suoraan Venäjän tilanteesta
15
162
Vastaukset
- yxkysymys
Kuka sellainen torvalds on? Joku iltalehden natotrolli?
- lääh-puuh
Suomessa Natosta trolla vain Venäjä -trollit, ei suinkaan suomalaiset.
- Valssari
Vadsin taitaja.
- Torvalds.presidentiksi
Oli loistava se YYA -virtuaaliystävyys -heitto.
Juuri tällaista Suomi tarvitsee tällä hetkellä kipeämmin kuin mitään muuta.
Hyvästit Kekkoselle ja kumppaneille ja tulkoon uusi aika ja aito oikea itsenäisyys. - kyrpäkaarlo
TorValtoa vituttaa, kun Venäjä ei ole enää kommunistinen.
- cyeurtk
Torvaldsille voisi kyllä heittää protestiäänen ekalla kierroksella hänen selkeän NATO-myönteisyytensä vuoksi. Niinistöstä ei enää ota selvää, että kannattaako hän sitä NATOa vai ei. Onko hän jo liian suomettunut?
Jos Torvalds saisi suuren äänisaaliin ekalla kierroksella ja jopa pääsisi toiselle kierrokselle, olisi Saulinkin pakko ryhdistäytyä.
Ai ai kun olisikin hienoa nähdä Nils ja Sauli toisella kierroksella väittelemässä NATO:sta! - äly.kääpiö
Olen vieläkin poissa tolaltani. Mitä se oikein sanoi?
- toteaja-
torvaldsin höpötykset ei haittaa ketään.
- töörvaldtzs
Hullu koko ukko? No hyvä puoli siinä, että saadaan äänimäärien perusteella samalla tilasto siitä paljonko suomessa on natohulluja?
- iltalehti_korjaalinjasi
torremies
vaaraton, sopiva käskytettävä, eikä ole nainen, natottaa avoimesti
ja puhuu venäjää möröksi
sitä voi kohdella paaaaaaljon paremmin kuin Lauraa
näköjään Iltalehti kannattaa avoimesti liittovaltiota ottaessaan avoimesti
puolen pressan vaaleissa- takakireät.ry
Liittovaltiosta tiedä mutta kun valittava on, mieluummin Nato kuin Venäjän vasalli, eiks je?
Laura on takakireä kalpeanaama, Torre fiksu ja rento symppis.
- OnhanTäynnäItseään
Mikä saa aloittajan kuvittelemaan, että palstalaiset eivät ole aiemmin olleet tietoisia Venäjän tilanteesta?
- kjyuiuytr
Kommaritorre ei venäjällä opiskelun aikana saanut Ludmiloilta pesää ja nyt sitten yrittää kostaa puhumalla omia utopioitaan Venäjästä.
- kansanpalvelus
Pitäähän sitä kertoa päät pyllyssä eläville Suomi-demareille mihin itänaapuri on menossa 100 vuotta myöhemmin, eiks je?
- Kannatan-ehdottomasti
Venäjän koko johto pitäisi seivästää
Venäjän koko johto, kenraalikunta sekä lisäksi koko venäjän parlamentti pitäisi perslävistää Vlad Seivästäjän tyyliin. Seiväs perseestä sisään ja suusta ulos ja istuttaa Uralille lintujen syötäväksi.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7c/Empalement.jpg/250px-Empalement.jpg
Kremliin tulisi asettaa Euroopan ja USA,n määräämä väliaikaishallitus joka pitäisi valtaa niin kauan kun kaikki putinistit olisivat saatu kaivetuksi esiin ja työnnetyksi rikkihappoaltaaseen. Sen jälkeen venäjä voisi pitää uudet vaalit Euroopan unionin ja USA,n tiukassa valvonnassa ja aloitella pikkuhiljaa demokraattista elämänmuotoa. Venäjän riisuminen ydinaseista olisi myös välttämätöntä. Venäjälle voisi jättää sen verran aseita, että voisivat pitää puoliaan susia ja karhuja vastaan. Näin venäjästä voisi tulla jälleen tasapuolinen ja luotettava kumppani muille maailman demokratioille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081713Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031701Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031609Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541413Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341370Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii466926Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50926Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115895Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai296862Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347822