Muutosta tarvitaan pressakisaan

Aika ajoi Haaviston ohi. Jos kaivataan muutosta Suomeen, se on näytettävä pressanvaaleissa! Oikeistolainen politiikka(Niinistö) kyykyttää ankarasti köyhiä, työttömiä, sairaita, nuoria, vanhuksia. Nuorilla ei ole tulevaisuutta ilman töitä ja vanhusten elämä on kidutusta hoitamattomina.
683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Viimeksi äänestin Haavistoa, mutta kaikkien homoavioliittojen ja muiden jälkeen tässä maassa on jo ihan tarpeeksi homoutta. Liikaa seksuaalivähemmistöistä vouhkaamista ja erikoislakeja ja vaatimuksi kouluttaa kaikki muutkin sukupuolisekaviksi. Lisäksi Haavisto vastustaa kansanäänestystä Natosta.

Äänestä
  • ihan tarpeeksi vanha mies 70v. ja nuori 41v. ihan tarpeeksi

    Äänestä

Jos et kannata työttömien kyykyttämistä et voi äänestää Niinistöä.

Äänestä

Haavisto hymyilee oudosti.

Äänestä

Joopajoo. Olisikohan nyt aika miettiä meitä Suomalaisia välillä tässä hullunmyllyssä.
Olen tässä seuraillut vaalikeskusteluja ja kaksi siellä ajattelee Suomea ja Suomalaisia.
Laura ja Paavo !

Äänestä

No ketä kyykyttäjää meinasit äänestää persut on kyykyttämässä myöskin, anna äänesi Akulle kuten minä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ihmisarvokaikille kirjoitti:

Aika ajoi Haaviston ohi. Jos kaivataan muutosta Suomeen, se on näytettävä pressanvaaleissa! Oikeistolainen politiikka(Niinistö) kyykyttää ankarasti köyhiä, työttömiä, sairaita, nuoria, vanhuksia. Nuorilla ei ole tulevaisuutta ilman töitä ja vanhusten elämä on kidutusta hoitamattomina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu