Saksalaispolitiikko antoi täyslaidallisen.

Berliiniläinen poliittinen valtiosihteeri Sawsan Chebli (SPD) haluaa, että maahanmuuttajien kotouttamiskurssiin sisällytetään pakollinen vierailu keskitysleirillä.
http://www.tagesspiegel.de/berlin/integration-berliner-staatssekretaerin-kz-besuch-als-pflicht-auch-fuer-migranten/20820584.html
7123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin viherkommareille ja demareillehan juutalaiset on ongelma suomessa kun niitä on 1800 mutta kehitysmaamuslimit joita on 75 000 jotka lisääntyvät holtittomasti kuin kanit ovat niille unelma joiden puolesta ne marssivat ja järjestävät unelma konsertteja. Kuten jopa viherkommareiden Haavistkin myönsi holtittoman lisääntymisen olevan on ongelma(esim somalit 7/kaapuakka). Myös kehitysmaamuslimi invaasio on jatkuvasti käynnissä euroopassa eikä loppua näy ennenkuin joku lopettaa sen. Siksi kannattaa tosiaan miettiä mitä äänestää.....

Äänestä
  • Jos Euroopassa jatketaan samaan, kiihtyvään malliin kehitysmaaväen vastaanottoa, niin parinkymmenen vuoden sisään tapahtuu ainakin kaksi asiaa: Eu hajoaa ja monissa Euroopan maissa käydään sisällisotia.

    Tämä on niin väistämätön ja selvä asia, että ihmetellä täytyy sitä ettei EU-päättäjät tajua tehdä mitään tuon ehkäisemiseksi. Puola, Tsekki, Itävalta, Slovakia, Itävalta ja Unkari tosin ovat jo hiukan jyvällä, mitä tulevaisuudessa on tarjolla. Mutta järjen ääni puuttuu muilta täysin.

    1Äänestä

Kyllä näin sevain on ei näitenkansa silitelemisellä mihkään edetä.
-järjestys tähän on tultava ja hetimiten ja juosut on sitten juostu.

Äänestä

Saksalaispoliitikko: maahanmuuttajat keskitysleirille
Valtiosihteeri pitää keskitysleirikäyntejä tärkeinä erityisesti muslimeille.
Berliiniläinen poliittinen valtiosihteeri Sawsan Chebli (SPD) haluaa, että maahanmuuttajien kotouttamiskurssiin sisällytetään pakollinen vierailu keskitysleirillä.
Samaa pakkoa hän ehdottaa myös kaikille kantasaksalaisille ja maassa jo asuville maahanmuuttajille.
https://urly.fi/SPU

Äänestä
  • Ehkä tuo on hyvä idea. Ettei kävisi niin kuin Ranskassa, missä juutalaiset elävät pelon vallassa ja osa muutti pois antisemitismin lisäännyttyä.

    Äänestä

Veikkaampa että alaisivat vain hurraaman. Siellä kun saisiavat tietää keitä siellä lahdattiin.

Äänestä

Mahtoikohan tarkoittaa uhkaamis- vaiko valistustoimenpiteenä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samusammakko kirjoitti:

Berliiniläinen poliittinen valtiosihteeri Sawsan Chebli (SPD) haluaa, että maahanmuuttajien kotouttamiskurssiin sisällytetään pakollinen vierailu keskitysleirillä.
http://www.tagesspiegel.de/berlin/integration-berliner-staatssekretaerin-kz-besuch-als-pflicht-auch-fuer-migranten/20820584.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu