Kuinkakohan isoja ravintolalaskuja

Petteri Orpo kehtaa tuoda veronmaksajille eduskunnan vaatimattomalta 6 viikon joululomalta? https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001238322.html
474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

muija palkannut siihen turvapaikanhakijoiden asioita hoitavaan firmaansa väkeä jotka pyörittävät sitä loman ajan vai käykö se itse hommissa samalla kun ukko koluaa verovaroilla Suomen ravintoloita?

Äänestä

Virkamiehet ja kansanedustajat yrittävät työntää valtionkonttoriin esim, ruokakauppa kuittinsa. Ahneudella ei ole rajaa. Taksikuitit on ihan normikamaa, omat ajot pääpiirteittäin.

Äänestä
  • rosvoja koko puolue täynnä tosin onhan siellä henkilö joka on tappanut autolla toisen ihmisen ja perusteli asian että saa sairaskohtauksia ratissa mutta ajokortistaan ei luopunut.

    Äänestä

Jaa kimmoko sielä tulee,, varokaa,,ei tiedä onko se edes hereillä.
Köyhät sivuun,, kun kokkarit ajelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokoomuksen_rotta kirjoitti:

Petteri Orpo kehtaa tuoda veronmaksajille eduskunnan vaatimattomalta 6 viikon joululomalta? https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001238322.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu