Suomessa on akkavalta

kökkötraktorix

Onko miehillä enää mitään valtaa, kun akat ovat vieneet miesten pankkitilit. Kaikkeen pitää olla vaimon lupa. Kyllä ennen oli paremmin, kun naiset olivat kotona ja hoitivat lapsia. Feminismin jatkumona ovat nämä klanipäät miehiä matkivat rumat akat. Siinä lienee miesten pahin vihollinen, kun niiden tavoite on tehdä lapsetkin itse koeputken avulla. Ei se kyllä ole ihmekään, kun saan puistatuksia, kun näen niitä jatkuvasti telkkarissa jauhamassa paskaa.

4

1803

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puhettapisaa

      Liikaa akkoja päättämässä. Siinä syy maamme alennustilaan. Nainen ei osaa tehdä päätöksiä vaan puhutaan ja puhutaan loputtomasti esim.. sotesotku josta ei valmista tunnu tulevan.

    • älä.kerro

      Ei nyt sentään. Minulla on omat tilini eikä vaimo tiedä, paljonko rahaa niillä on. Sama pätee toisin päin. Kumpikin käyttää omia rahojaan.

      Huomaa, että sinäkin voit perustaa oman ylimääräisen tilin ja siirtää sinne pikku hiljaa rahaa piiloon.

    • YesMadam
    • nuija.ja.vielä.nuijempi

      ?!? Narsistiexäni käytti palkkansa harrastuksiin ja "huvituksiin". Sitten tuli minun luokseni syömään "kun rahat ovat lopussa ja nälkäkin on". Lopulta kysäisin häneltä, että "äitikös minä olen???".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      279
      5266
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      60
      4872
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      3784
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2790
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2327
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      1898
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      1819
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1556
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1115
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      153
      1104
    Aihe