Melko erikoista että tälläinen henkilö voi jatkaa edustajana, ettei häntä ole laitettu sivuun edes väliaikaisesti... (mikäli oikeuskäsittelyt vielä jatkuvat, jos ei jatku niin kalossia puohon). En näe mitää järkevää perustetta hyväkyä tälläistä käytöstä Kauhajeon valtuuston jäseneltä, aivan sama onko mistä puolueesta tahansa. Kyllä pitääs Pihalajan, Muurimäen ja Santalan jo itse ymmärtää missä menee moraali ja tehdä asialle jotain. Toisaalta voidaan kysyä mitä Kuja-Lipasti tekee asian eteen johtajana tai hallitus?
http://www.kauhajoki-lehti.fi/kauhajoki-lehti/uutiset/15821.html
jos nyt ajatellaan, niin ei ole ihme ettei kokoomus huolinut listoille
https://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/kauhajokelainen-valtuutettu-en-pääse-ehdokkaaksi-olen-kuulemma-kirjoitellut-epäsopivasti-facebookiin-1.2194929
Tapaus Tervonen
Miesvaihtoon
3
396
Vastaukset
Ilkka on suoriutunut edustajan tehtävistään moitteetta. Miksi hänet pitäisi tuomita kahteen kertaan?
- uunoeemeli
mitä tekemistä kuja-lipastilla on tämän asian kans tekemistä
- uunoeemeli
taidat olla ajasta jäliis kun vielä lumiukkoa tähän vetelet
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821