Ala-arvoiset luistelukentät

guouytyr

Liikuntapaikkamestarille tiedoksi! Kartanon koulun luistinkenttä on käyttökelvottomassa kunnossa, vaikka latu-ja luistinratatiedotteessa toisin mainitaan. Jää on niin ohutta, että kentän hiekka on monin paikoin esissä ja samoin isoja kivenmurikoita kentällä.

Onko määrärahoista vai laiskuudesta johtuvaa, että nyt pakkasjakson ( -7 astetta) aikana ei voida jäädyttää useamman kerran??? Myös ihmetyttää että jäädytys aloitetaan epätasaiselle kentälle, olisi kannattanut lanata/tasata kenttä ensin. Onko kentän jäädyttäminen ulkoistettu kenties jollekin vajakille?

Laittakaa kaikki luistelijat palautetta kaupungin liikuntatoimelle.

8

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outoaoutoa

      Kinnarin kentällä oli eilen paljon luistelijoita ja Prisman edessä on ihan normaali jää myös. Miksi ette katso muualta, jos yksi jää on huono.

      • Kiukkuinenäiti

        Ei se sirkuskentän jääkenttä mikään priima ole, muutamia sepelin murusia näytti olevan pukkarikontin edessä.


    • Samanhuomannut

      Joo, eipä oo kehumista. Luunsa siellä katkoo, kun tökkäsee hiekanmurusiin.

    • Jghoog

      Eipä ole vieläkään Kartanon koulun luistinkenttää jäädytetty toista kertaa. Kenttämestarin kannattais itse mennä sinne luistelemaan ehkäpä sitten huomaisi epätasaisuuden ja kuopat jäässä.

      • minneottanutyhteyttä

        No minne olet ottanut yhteyttä? Ihanko tosissasi valitat täällä ja oletat, että asialle tehdään jotain?


      • Kysympävaan

        No eikö sitten tehdä mitään?


    • Pakkastaon

      Nyt hopi hopi jäädyttämään toista kerrosta kartanon koulun kentälle!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      192
      6576
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5483
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      125
      3448
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      265
      3405
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      87
      2425
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1836
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      52
      1802
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      52
      1751
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe