Vai onko se kiellettyä? Ja jos on, niin kuinka kiellettyä?
Masturboivatko papit?
3
62
Vastaukset
Ensimmäinen mooseksen kirja
"9 Mutta Onan tiesi, ettei lasta pidettäisi hänen omanaan, ja aina kun hän makasi kälynsä kanssa, hän antoi siemenensä mennä maahan, ettei antaisi jälke- läisiä veljelleen. 10 Herran silmissä hänen tekonsa oli paha, ja siksi Herra antoi hänenkin kuolla. "
Ne jotka tumputtavat, tekevät syntiä ja loput tunnetusti valehtelevat.Ajatusrikos, joudut suoraan helvettiin kulkematta lähtöruudun kautta.
Onneksi en ole kristinuskonharhainen, joten voin paneskella ja tumputtaa ihan niinkuin mulle sopii.he-ma kirjoitti:
Ajatusrikos, joudut suoraan helvettiin kulkematta lähtöruudun kautta.
Onneksi en ole kristinuskonharhainen, joten voin paneskella ja tumputtaa ihan niinkuin mulle sopii.JOS ON SYDÄMESSÄÄN TAI SIIS AJATUKSISSAAN TEHNYT NIIN ON TEHNYT!
Sydämestä lähtee kaikki paha ja saastuttaa ihmisen
Kaikki, mikä on Jumalan tahdon vastaista, on syntiä.
Syntiä on se, että tekee sitä, mitä itse tahtoo eikä sitä, mitä Jumala tahtoo.
Jumala ei tahdo sitä, että me turmelemme sydämemme pahoilla ajatuksilla ja himoitsemme, puhumme joutavia tai tuomme suustamme ulos saastaisuutta.
Jeesus sanoi, että "sydämestä lähtevät pahat ajatukset, murhat, aviorikokset, haureudet, varkaudet, väärät todistukset, jumalanpilkkaamiset ja ne saastuttavat ihmisen." Jeesus vapauttaa synnistä ne, jotka hänen kauttaan isän tykö tulevat. Jumala antaa mielenmuutoksen niille, jotka kääntyvät hänen tykönsä pois pahuudestaan ja tahtovat tehdä Jumalan tahdon siitä eteenpäin. He valitsevat oman tahdon tien sijasta Jumalan tahdon tekemisen oman elämänsä ohjenuoraksi.
Itse asiassa aioin papiksi, mutta olin aika kiimainen tyyppi. Helsingissä illalla ennen teologian pääsykoetta meinasin mennä maailman vanhimman ammatin harjoittajan luokse, sillä panetti silloinkin paljon. Sitten kiimoissani harrastin kämpilläni massua. En mennyt Stadissa teologian pääsykokeiseen, sillä tunsin itseni vajavaiseksi ja syntiseksi. Lisäksi koin itseni vähän vaaralliseksi papiksi, sillä minuun oli ihastunut muutama nainen liikaa. Pelkäsin aiheuttavani seurakunnassa ongelmia pappina, jos seurakuntalaisista naisia rakastuisi pappiin eli minuun. Naisetkin haluavat seksiä ja vastausta tunteilleen. Ei se taida olla kaikin puolin helppoa tämä seksuaalisuus kaikille voimakkaan vietin omaaville naisillekaan?
Ei se seksuaalisuus papeille helppo asia ole ja tuskin he itse tähän vastaavat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1014507Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293343No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 361388
- 341183
- 371116
- 131064
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872