kuin ihmetellä tuon naistoimittajan halveksivaa hyökkäävyyttä. Haastattelijan naamakin on kuin p......tä revitty.
Presidenttitentti meneillään, eikä voi muuta
Vaali2018
30318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
... eikö tuolle latvapalon sammuttajalle löydetty mistään korkeampaa jakkaraa, noloo kun pitää koivet poikittain istua?
Tenttaavat, mutta eivät anna Huhtasaaren vastata. Omituista räkytystä.
Tosi hyökkääviä!
ps. toimittajarouvalla oli jalat vähän liian levällään.
Johtuisikohan ihan haastateltavasta itsestään, eihän se edes ymmärrä kysymyksiä satikka että olisi jotain tärkeää sanottavaa.ainut hyvä asia ettei se ole tuolla lapsia opettamassa vääryydellä opiskeltu ammatti, varmaan luntannut läpi elämänsä
Tyhmä ja ruma ja rumasti istuu.
Siksipä upeille naisille -Laura- kiukkuinen ja kateellinen
Nils Torvalds saa vastata kaikessa rauhassa loppuun saakka. Meininki oli toinen Laura Huhtasaaren kohdalla. Molemmat toimittajat alikehittyneitä. Jonkinlainen örkin keho olisi heille sopiva.
Vielä pahempi se ukkeli😠.
Karseaa katsottavaa.
Nyt vaihtui haastateltava ja toimittajien käytös muuttui. Salen kohdalla hauska nähdä toimittajien käytös.
Laura Huhtasaaren tentti täysi kymppi, oli syytäkin hymyillä loppuosan.
kiihkouskovainen hihhuli se on, sopisi paremmin adventtikirkon kynttiläksi, mokomakin kansankynttilä
Sekavaa örvellystä Kopio-Lauralta.
Älä kopioi valejuttuja. Itse olet kopio.
Laura sanoi että EU-liittovaltiossa olemme EU:n maakunta, syrjäinen ja köyhä.
Nils Torvald heti kumosi ettei EU:sta muka tule liittovaltiota.
Liitto jättiläisten kanssa ei åääty hyvin.
Ne ihmiset, jotka tuntevat Neuvostoliiton historian ja sen, miten reuna-alueilla pärjättiin Moskovan komennossa, voivat helposti yhtyä Lauran kommenttiin EUn maakunnaksi joutumisesta. Meidän rahamme kyllä tulevat kelpaamaan edelleenkin.
Tosin joistakin kommenteista näilläkin palstoilla näkee hyvin, että historiaa ei tunneta.
Eräs tuttuni osallistui joskus humanitaarisen avun jakeluun entisen "vanhan Suomen" alueille, ja sanoi, että jos haluaa maksimoida kurjuuden, voi lähteä mukaan tutustumaan olosuhteisiin.
Toisen kierroksen puolesta äänestän, jotta saadaan usealle ihmiselle töitä sen verran, että täyttää aktiivisuusmallin vaateet.
Kyllä Torvalds on joutunut paljon kovemmille tuossa tentissä, ei meinaa saada puheenvuoroa ollenkaan.
Asiallisesti haastatteli. Ei ole toimittajan syytä jos laura hyytyi.
Kyllä Torvalds sai vastailla ihan rauhassa,,ei päällepuhumista vastauksiin kuten Huhtasaaren kohdalla. Oikeastaan hyväkin,,koska varmasti saa tuollaisiin "räkyttäviin rakkeihin " tottua,,eikä menetä hermojaan missään tilanteessa.! Hyvä Laura!
Toi nainen joka leikki toimittajaa, on ihan ulkona asioista.
Hyvin veti Laura ! Vaikka toimittelijat olivat ihan PERS..STÄ !
Kun Laurasta tulee pressa niin ensiksi saisi "SIIVOTA" ylen ja muut paskamediat !!
Taisi osa Niinistön vaalibudjetista mennä maikkarille ja sillä saatiin sabotoitua Huhtasaaren haastattelu. Ei annettu vastata mihinkään loppuun asti. Huhtasaari on vakavemmin otettava haastaja Niinistölle, joten samaa kohtelua ei ollut tarpeellista tilata Torvaldsille. Sen annettiin jaaritella pitkiä vastauksia lähes joka kysymykseen.
Jännää nähdä miten tasapuolisia haastattelijat ovat Niinistön ja Väyrysen haastattelua tehdessä. Huhtasaaren haastattelu oli järkyttävää katsottavaa haastattlijoiden osalta, varsinkin sen naishaastattelijan, koska hän huusi haastateltavan ja myös toisen haastattelijan päälle.
Toimittajien käytös ala- arvoista. Huhtasaari pärjäsi hienosti, mutta toimittajat vois tosiaan harkita mitä sammakoita suustansa päästävät, ja odottaa että ehdokas saisi suunvuoron ja voisi vastata noihin änkyrä kysymyksiin.
Antonia Berg aloittaa toukokuussa MTV Uutisten politiikan ja talouden erikoistoimittajana.
Hain Maikkariin ennen kuin tiesin Svenska Ylen yt-neuvotteluista,
mutta totta kai on hyvä, että lähtöni pelastaa jonkun toisen pään.
Harrastuksia ovat oma hevonen ja crossnature.
Potkut oli tulossa...EN IHMETTELE.. Oli ulosanti niin surkeaa että !!
Ei osannut kuin keskeyttää ja puhua päälle, Laura pärjäsi olosuhteisiin nähden loistavasti !
Jos tuo Antoni alkaa enempikin huutelemaan ja räksyttämään MTVn ohjelmissa, menee kanava poikottiin, helppo valinta.
Katsoin Paavo Väyrysen haastattelua IL-tv:n puolelta. Maikkarin ja ylen toimittelijat saisivat ottaa sieltä oppia.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801162200671512_pi.shtml
Äänestetään Antonia Berg presidentiksi Mustana Hevosena. Se pistää Putineille ja Trumpeille jauhot suuhun kun keskeyttää niiden jokaisen lauseen ja sanoo julumalla äänellä miten asiat oikeasti on. Ja maailma pelastuu ja sen jälkeen elämä on kaikilla yhtä crossnaturea.
Mihin voi tehdä valituksen Ant. Bergin ammattitaidottomuudesta ja puolueellisesta toiminnasta haastattelussaan 16.1.?
Ei kun suoraa palautetta MTV:lle.
Esimies-alaiskeskustelun paikka. Vähintäänkin.
Ohjelma uusintana kohta.
Ihan sairasta, tämä hoono soomi toimittaja kysyi miten hammashoito kuuluu pressan tehtäviin ja pidättekö äänestäjiä ihan tyhminä(/ilmeisesti laura siitä jossain välissä puhunut,) ja Laura vaastasi että myös Haatainen on puhunut sotesta. Sen jälkeen se toimittaja sanoi, että nyt kysyn sitä teiltä ja Laura sanoi että piikki kiinni paperittomille ja rahaa ensisijaisesti suomalaisille, ja sanoi, että kyse on arvojohtajuudesta so arvoista Suomen kansa ensin. Toimittaja siihen, ettei se kuulu presidentin tehtäviin.Siis arvojohtajuus? Sanoisiko tämä suomenruotsalainen samaa myös tarja haloselle, jonka mielestä on ihan ok, että suomenruotsalaiset saavat enemmän kuin suomenkieliset. Tai hyökkääkö toimittaja sauli niinistön kimppuun, joka järkyttyi kun valtteri jäi pysäkille, ettei tämä kuulu hänen tehtäviinsä?