Ajatelkaa nyt, jos vaikka Haavisto olisi Sudan-fani, pistäisi keposesti Suomen edun kakkoseksi ja hekomoisi kuinka Sudanilla onniin ihanat oikeudet tappaa ihmisiä naapurimaissaan, koska sudanilaiset on satukirjassa mainittu maailman navaksi, siis sudanilaisten itsensä vieläpä kirjoittamassa satuteoksessa!
Millainen vähäpäisyys tuollaiseen vaaditaan!
Ja kun huomioidaan, että sionismi on vieläpä satanismia (lähde mm. Veli Nathaniel, Henry Makow), niin tämän massaspykoosin erikoisuus kasvaa uusiin sfääreihin!
Miten kukaan isänmaallinen voi väittää olevansa Suomen isänmaallisia, jos raapustavat kämäiseen lappuunsa numeron 5?
Mm. Sauli älyää sentään olla piilossa sionisti!
Minkä takia niin moni fanittaa julkisionistia?
1
<50
Vastaukset
- Zion-
Itsekin olen sionisti. Sionismi tarkoittaa juutalaisen valtion kannattamista. Palet ovat itse syypäitä kuolemiinsa; eivät he halua elää rauhassa, eivätkä voikaan uskontoonsa sidottuina ja aivopestyinä vihaamaan. Sionismi ei ole minkään sortin satanismia.
Siunaa Israelia ja Jumala siunaa sinua, Kiroa Israelia ja tulet kirotuksi. Tuen paljon Israelia ostamalla israelilaisia hedelmiä, kauneustuotteita ja koruja.
Se on pieni keskellä vihamielisiä valtioita samoin kuin Suomikin on. Samanvärinen lippukin meillä on. Pienet kansat tukevat toisiaan. Israel on Jumalan silmäterä. Tekisi meillekin hyvää olla hyvää pataa Jumalan kanssa. Eikä rietastella homouden perversioissa ja islamin pauloissa.
Muu maailma liberaaleine vihervasukkeineen tietysti paheksuu Israelin julkista tunnustamista sekä tukemista, mutta he ovatkin pian jäämässä vähemmistöön vanhanaikaisina ja viha- ja valheaatteensa kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809