Viimeinen tilaisuus

PossuaHuuleen

Nyt presidentinvaaleissa on viimeinen tilaisuus äänestää isänmaallista ja turvallista Suomea haluavaa presidenttiä Laura Huhtasaarta.
Suomelle voi käydä samoin kuin Ruotsille missä autot palavat, kranaatit lentävät ja raiskaustilastot ovat erittäin korkeat. On no-go alueita. Tai kuin Ranskalle, Saksalle...
Ei kukaan enää voi eikä saa valehdella itselleen etteikö tuon kaiken takana ole islam. Jokainen muslimi on saman islam kulttuurin vaikutuksen alla. Sen vaikutus on vahva ja siitä vaikutuksesta poikkeava pettää isänsä, veljensä, äitinsä, siskonsa ja kaikki muut muslimit.

Meillä on kouluissa ja mediassa suvaitsevaisuus kasvatus. Se takaa suvaitsevaisuuden eri uskonnoille vaikka esimerkiksi islam ei suvaitse ollenkaan muita uskontoja. Lapset kouluissa opetetaan hyväksymään monin eri keinoin islam hyvänä uskontona. Ja lapset oppivat. Ruotsi on hyvä esimerkki siitä, siellä "suvaitsevaisuus koulutus" on aloitettu kymmeniä vuosia sitten. He hyväksyvät mm Malmön tilanteen, festivaalit pelkästään naisille, kranaatit.... Ja kaiken tuon on islam aiheuttanut.

Kuuden vuoden päästä on seuraavat vaalit. Silloin meillä on hyvin paljon uusia nuoria "suvaitsevia" äänestäjiä. Silloin on myöhäistä kaivata mennyttä Suomea takaisin. Silloin jo on Suomessakin no-go alueita.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LH_5

      Äänestä siis numero 5.

    • 3äippä

      En halua lasteni kouluopetuksessa luonnontieteiden vaihtuvan kreationistisiin maailmankaikkeus on 6000 vuoden ikäinen -höpöjuttuihin.

      • aatamin.kylkiluusta

        Kyllä tippuu pisa sijoitus kärjestä maailman hännille.


    • Kovakohtalo

      Aloittaja puhuu asiaa, sillä Lauraa ei tämän ensimmäisen kierroksen jälkeen ole enää mahdollista äänestää.

    • postivieköön

      Posti vie ennakkoäänet minne vie.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1713
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1701
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1609
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1413
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1370
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      466
      926
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      926
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      895
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      296
      862
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      822
    Aihe