Ukrianan siionistihallitus on päättänyt palauttaa Donbasin takaisin Urainan vanhaan Janykovitsin hallitsemaan alueeseen,mutta Venäjä eikä Donbas tule sitä ikinä hyväksymään vaan se johtaisi valtavaan verenvuodatukseen.
https://news.mail.ru/politics/32277051/?frommail=1
https://news.mail.ru/politics/32277051/?frommail=1
Vastaukset 37
Vanhimmat
tämä tästä vielä puutuisikin.
https://news.mail.ru/incident/32275568/gallery/814836/
Venäläisten käsitykset eivät ole tästä maailmasta.
Kyseessä lienee aikomus hyökätä Ukrainaan uudelleen ja perustella asiaa omilla valheilla.
Venäjän tiedonvälitys on täyttä propagandaa.
Vain Bäckman uskoo ?
( Taitaakin tietää asian valheeksi, mutta toitottaa kuitenkin propagandaansa )
olet lännen median aivopesun uhri,koulutuksesi on yksipuolisesti vangittu lännen tarpeita ajatellen ja siksi kaikki tuosta probagandasta poikkeava saa sinussa äkillisen vastareaktion ja syljet suustasi mitä sylki suuhun tuo
Ryssätrolleja nolompia ei olekaan ))))))))))
Monet suomalaiset ovat sitä mieltä, että Viipuri pitäisi palauttaa Suomelle.
Minun mielestä Hanko pitäisi palauttaa Suomelle.
Laatokan Karjala pitäisi ehdottomasti kuten Salla-Petsamon alue ottaa ryssiltä takaisin. Jäämeri-yhteys palautettava. Aluemenetykset otettavat korkojen kanssa takaisin.
Alotetaan yya-kaupankäynti venäjän kanssa uudelleen. Ne antaa meille öljyy, me annetaan niille sukkapöksyjä.
Anteeksi!Viipuria ei ole enää Helsinki on uusi Viipuri.
Viipuri oli monen kansallisuuden yhtymäkohta ja sitä se ei ole enää.
Toki me olisimme saaneet Viipurinkin ja koko Karjalan kannaksen takaisin
kun uusi Venäjä rakennettiin.Meille tarjottiin mahdollisuutta palata federaation yhteyteen,
mutta valitsimme toisen tien ja sinä et varmasti ole tyytyväinen siihen,
no älä huoli!en minäkään,mutta tässä sitä ollaan ,jos haluat protestoida mee Koiviston haudalle
vaan etpä taida saada vastausta.
Ei Ukrainan tarvitse "palauttaa" Donbasin aluetta itselleen, koska se omistaa sen koko ajan, kuten Kriminkin. Se, että terroristit terrorisoivat aluetta Venäjän armeijan tuella laittomasti ei muuta sitä tosiasiaa, että nuo alueet kuuluvat Ukrainalle.
Erehdyt!Donbas on maksanut itsenäisyydestään kalliinhinnan verellä maksetun samoin kuin meidän talvisodan sankarit maksoivat jo tuossa ensimmäisessä sodassa noin 10 tuhatta verta vuotavaa sotilasta,se joka luulee että paluuta on entiseen on täydellinen tollo.
Älkää puuttuko näihin asioihin, koska ette tiedä mitä kaikkea tässä on takana.
Put put Putin on sitä mieltä, että suomi saa pitää vanhan Valamon "aarteet". Mutta Suomenlinna on palautettava Venäjälle yhtenä lauttana. Hinaajilla. Ellei onnistu, venäläiset ottaa sen haltuun kuin krimin.
Kuka tuota ryssäpropagandaa muka lukee ?
Oletteko tavanneet rehellistä venäläistä ?
Se joka on tavannut, pyydetään ilmoittautumaan pikimmiten valtiokonttoriiin tai mieluummin yliopistollisen keskussairaalan pikapolille, terveystarkastusta varten, koska terveystarklastus on joka tapauksessa tehtävä. Jos YKS kenen laskuun terveystarkastus, sanokaa VML, vernmaksajain laskuun, niinkuin tekin olette.
Voi ryssät! Tuletteko auttamaan meitä suomilaisia parkoja. Tahdomme pian apua Helsingin, Vaasan ja Ahvenanmaan palauttamiseksi Nato-hulluilta ruåtsalaisilta. Lisäksi persidentinvaaleissa on varmaan tapahtunut vilppiä, kun LauraVäyrynen ei voitakaan. Olemme laittaneet kirjeen Putinille JohanBäckströmin johdolla ja järjestäneet kansanäänestyksen. Tulkaa nopeasti, odotamme kuumeisesti.
Venäjä on antanut turvatakuut jo Donbasille siitä hyvästä etteivät ottaneet aluetta haltuun samassa yhteydessä kun palauttivat Krimin Venäjään.
Venäjä ei hyökkää Ukrainaan vaan kuten ketjun aloituksessa käy selville Ukraina suunnittelee pienemmän kimppuun hyökkäämistä vaikka se olisikin itsemurha ja jos sellainen vahinko tapahtuu saa juutalaishallinto Ukrainassa pikalähdön palestiinaan.
Krimiä ei ole voitu "palauttaa" Venäjän federaatioon, sillä Krim ei ollut ikinä kuulunutkaan Venäjän federaatioon. Eikä tietysti kuulu nytkään. Laiton miehitys ei tee alueesta Venäjän omaisuutta.
Donbasin omistussuhdettakaan eivät mitkään vodkahuuruissaan hyörivät terroristit muuta miksikään, vaikka raukkamaisesti Venäjän tuen avulla terrorisoivatkin aluetta. Itä-Ukraina on kiinteä osa Ukrainaa.
Venäjällä ei ole mitään valtuuksia loukata Ukrainan alueellista koskemattomuutta, minkä myös YK on todennut.
Et ole kiinnostunut tosiasioista vaan pidät kiinni epätoivoisesti siitä maailmasta jota ei ole enää ollut olemassakaan noin 5 vuoteen.
Koko Ukraina siinä mittasuhteessa mitä se on tänään tai oli entisen presidentin aikana on muodostunut Venäjän laajentuessa ja loput toisessa maailmansodassa luovutetuista alueista,jos tässä aletaan vaatimaan alueita takaisin,oletko valmis siihen että Ukraina pilkotaan,Puolan ,Ukrainan ja muiden aluevaatimusten perusteella,tynkävaltioksi ?
tääs Ukrianan historia pikaisesti jos hermot vaan sen kestää.
https://www.youtube.com/watch?v=QhaMuI1tsA0
Mikäpä siinä, antaa pilkkoa. Venäjälle sama käsittely ja ryöstetyt maat takaisin oikeille omistajille.
Venäjä ei ole pieni kuten Donbas ja sitä voitte vapaasti lähteä pilkkomaan,varsinkin tähän aikaan vuodesta ,mutta muistakaa ottaa mummon kutomat villapaidat ja votkaa mukaan,reissusta voi tulla pitkä ja viluinen
Voi kun i-hanaa! Et sitten hurmoksessasi tai homeenhajuisessa trollikellarissasi huomannut, että se oli i r o n i a a.
Putin opettaa suomea ja ukrainan natsihallintoa aikanaan!
Kysymyksessä on USA:n seuraava huolella suunniteltu siirto suursodan aikaansamiseksi Nato-Euroopan ja Venäjän välille. USA:n talous tarvitsee tätä sotaa enemmän kuin se on koskaan mitää tähän mennessä tarvinnut.
Ja kun Natoon itsensä sitonut Suomi joutuu isäntämaasopimuksen kautta mukaan sotatoimiin, tietää se tälle aivokääpiökansalle lopullista poistumista maailmankartalta.
Hui kun pelottaa.
USAssa kansa ei päätä asioista vaan likaiset siionistipiirit.Tuo maa on kaapattu jo Kenedyn salamurhan jälkeen ja turhaa siitä on amerikkalaisia syyttää.
Miksi vihaat Suomea ja Suomalaisia? Minä en. Harmittaa kun kansa tekee itsmurhan sen vuoksi ettei äly riitä näkemään mihin muutama sotakiimainen hullu johtaja on meidät ajanut.
Trumppi kun rupesi uhkailemaan EUmaita niin isot EUmaat ovat alkaneet neuvotella venäjän kanssa mm. Ukrainasta. Saa sitten nähdä saadaanko sitten tilanteeseen ratkaisua. Tuskin sota sotimalla ratkeaa vaan kaikille osapuolille sopivilla neuvotteluratkaisuilla.
USA ei anna Ukrainan sodan loppua sillä se saa painostettua Venäjän irroittamaan otteensa Ukrainasta Venäjälle sodasta aiheutuvien kustannusten avulla ja Naton valtaan Ukrainassa. Kuitenkin ennen USAn järjestämää vallankaappausta vaaleilla valittu hallitus kieltäytyi Natojäsenyydestä mutta vallankaappauksella USA sai Natomyönteisen hallinnon eli käyttää kaikkia konsteja repiäkseen väkisellä jäseniä Natoon järjestämillään vallankaappauksilla.
Näyttää että Ukrainan oligarkit haluaa Naton tuella kukistaa kapinalliset, kun Nato on harjottelemassa Ukrainassa hyökkäystä.
Alas Kiovan fasistijuntta!
On paras venäläinen
On paras suomalainen
Nokun juutalaiset oligarkit Soros ja Poros on kavereita.
Ukrainan naiset alkoivat myymään kohtujaan paremman tienestin toivossa, kyllä siirtyminen eurooppaan kannatti.
Vallankaappaus aiheutti järjestäytyneeseen yhteiskuntaan kaaoksen, mutta kansan pitää itse tehdä muutos seuraavissa vaaleissa jättämällä valitsematta oligarkkipresidentti Poroshenkko ja valitsemalla Ukrainan rauhaan sitoutuneen presidentti. Asia on kuitenkin vaikea kun ukrainan natsijärjestöt on ottaneet ukrainan valtaansa CIAn avulla.