Boikotoin pandataloa!
Pandatboikottiin
4
206
Vastaukset
- huhhuuh
Lapset jo innostui pandoista, uutisista kuulivat,mutta täytyy tuottaa pettymys...Kyllä on törkeen kalliit liput. Ei oo meidän perheellä varaa ajella yli 200 km suuntaansa ja maksaa lipuista yli pari sataa (osa lapsista yli 12v=aikuisen hinta!), ruoka vielä kolmeen-neljään kertaan matkan aikana tekis yhteensä noin 500e. Ollaan ihan ok tuloisia mutta nyt on menty lipun hinnoissa pahasti pieleen.
- maybe_or_maybe_not
Toivotaan että homma lähtee nyt menemään Ähtärissä parempaan suuntaan. Melkoista räpellystä on viime vuodet eläintarhassa olleet. Yleinen siisteys ja viihtyvyys on ollut mitä on ollut. Jos olen ymmärtänyt oikein, niin nyt eläintarhaan myydään kahden hintaisia lippuja... pandoilla tai ilman. Panda lippu ei käsittääkseni oikeuta katselemaan vielä muita eläimiä, vaan nähdäkseen muut eläimet siitä on maksettava extraa. Otappa tuosta nyt selvää!
- Edullistaon
Edulliset liput! Menet mihin tahansa niin aina maksaa. Paljonkos huvipuistorenneke maksaa? Ota eväät mukaan 😀
- lumipyryyn
Uskoisin, että suomalaisissa eläintarhoissa eläimiä kohdellaan paljon, paljon paremmin kuin monissa muissa maissa.
Jopa ns. sivistysvaltioissa Euroopassa olen nähnyt isoja kissaeläimiä ja karhuja liian pienissä häkeissä, katsojien härnääminä.
Lähi-Idän maissa pidetään ihan normaalina koirien, kameleiden kouluttamista sähköpiiskalla ( kuin myös Suomessa ravihevosten ja pikkupossujen ja vasikoiden teurasautoon ajamista)
Itä-Aasian mm. Thaimaan rääkättyjä norsuja, apinanpoikasia, lintuja ja tanssivia karhuja ihmiset matkustavat jopa katsomaan!
Turkistarhaus Suomessa on ihan kevyttä kamaa, katsokaa videoita, miten eläviltä eläimiltä Kiinassa revitään untuvatakin ainekset tai turkki pois.
Pandakarhut Ähtärissä saavat varmasti nauttia elämästään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807