Niinistön ja Haaviston haastattelut ovat sujunee TODELLA surkeasti.
Niinistö tuntuu olevan niin puhditon, ettei saa änkytykseltään sanottua juuri mitään järkevää, tuntuu ettei henkinen kantti oikein enää kestä näitä kovia haastatteluja.
Haavisto vaikutti hyvin epävarmalta ja tuntui myötäilevän vain Niinistöä. Kaikki kuusi vuotta sitten nähty karisma ja varmuus oli poissa.
Huhtasaari ja Väyrynen ovat lähteneet sen sijaan saamastaan kovasta kristiikistä huolimatta lähteneet päättäväisesti kirimään heitä kiinni nopeammin kannatusluvuissa kuin olisi koskaan luullutkaan.
Sensijaan muut ehdokkaat ovat jääneet heistä kauas taakse kun nallit kalliolle
AlkoiNiinistön ja Haaviston suosion JYRKKÄ alamäki
PanoksetKovenee
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135