Kun Saulia ei olekaan kannettu kultatuolissa voitosta voittoon, hän on pahoittanut mielensä.
https://www.is.fi/presidentinvaalit2018/art-2000005532262.html
Ylivoimaisen voiton piti olla jo selvä, mutta kun muut ehdokkaat ovatkin petranneet huimasti niin kultapossuyhdistyksen ehdokkaan Niinistön etumatka on huvennut huomattavasti.
Nyt näyttääkin siltä, että toinen kierros tulee.
Toisella kierroksella kaikki onkin sitten täysin auki....
Ehdokas Niinistö on närkästynyt!
6
93
Vastaukset
- ketkävtunmuut
vaikuttaa siltä, että niinistön mielestä muita ehdokkaita ei olisi olemassakaan....!
- ketkula
Hienointa olisi jos toisella kierroksella ei olisi Niinistöä ollenkaan. Mutta jos on niin olkoon vastaehdokas kuka tahansa niin sille annan ääneni. Olen kyllästynyt ja pettynyt sauli Niinistön ajamaan politiikkaan ja käytökseen.
- kuka-tahansa-muu
Totta. Jopa homppeli haavistokin voisi olla siedettävämpi pressana. Eikä ainakaan rouva haavisto ole tekemässä vaalivauvoja ... tosin ei minulla vauvoja vastaan mitään ole, mutta että vaalivauva!
Olen leikitellyt ajatuksella, että toisella kierroksella olisi Paavo ja Laura :)
- ylimielinen.sale
joutaski jo kerätä kimpsusa ja kampsusa ja lähteä lätkii mäntyniemestä.
- eiiiisaulia
Niinistö lähtenyt ylimielisellä asenteella heti alusta alkaen.
Tätä asennetta suomalaiset vihaavat.
Toista kierrosta odotellessa. - Mumme
Sauli todella vaikuttaa puheissaan ja hitaudessaan ettei olisi kaikki kunnossa. Välillä tulee aivan käsittämättömiä lausahduksia kuten, että paperittomia voi piilotella kunhan ei joudu kiinni. Tämä tuntuu aivan kauhealta ajatukselta presidentin suusta. Sen voi rinnastaa että kaikkia rikoksia voi tehdä kunhan ei joudu kiinni. Ajatelkaa hyvät ihmiset mitä hänen ajatuksensa on muutaman vuoden päästä kun tietää ettei kolmatta kautta tule kuitenkaan, pelottavaa. Tarvitsemme nuorta verta johtamaan maata.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821