Vanhasen kannatus laahaa marginaalissa n 3%
Paavo Väyrynen peittoaa Matti Vanhasen mennentullen kokemuksessa ja älykkyydessä.
Keskustan kunniapuheenjohtajana Väyrynen kahminee Lapuan keskustalaisiltakin valtaosan äänistä.
Vain keskustalainen eliitti äänestää Vanhasta, tavallinen keskustarahvas ja Alkiolainen äänestää Väyrystä, aika moni Huhtasaartakin.
Kepuilla Pressaongelmia
5
104
Vastaukset
- poismuuttanut
Puolue eliitin etuhan tässä eihän he tavallisesta kansasta välitä mitään.Sen verran luvataan että saisi taas äänestämään,teoista viis.
- NäinSenNäin
Nyt tarvittaisiin presidenttiä, joka ottaisi esim. Jari Aarnion, piispa Laajasalon, piispa Peuran ja valtionsyytäjä Nissisen julkiseen puhutteluun ja tekisi selväksi, että yhteiskunnan moraalin kannalta olisi edullista, jos katselisitte muita hommia.
Kuusi vuotta sitten meillä oli presidentti ehdokas, joka vakuutti olevansa yhteiskunnan unilukkari, joka vahtisi, ettei tällaisia tunareita pääsisi valtaan.....nyt on todettava, että taisi unilukkari itse nukahtaa.
Nyt hän ilmoitti, ettei puuttuisi maan sisäisiin asioihin, eli suomeksi sanottuna keskittyisi perheasioihin.
Ymmärrettävää sinänsä, ukkohan on 85, kun tuleva vauva pääsee ripiltä. Minusta olisi kohtuullista päästää Sauli viettämään rauhallista vanhuuttaan perheensä kanssa. - ALMEERA
Hyvä , ihan oikein tälle kokoomuksen juoksupoika puolueelle. Ois niin MAKEETA kun PAAVO ja SAULI saisivat parhaat kannatukset. Muitten puolueden ehdokkaat käyttäytyvät kun ois eduskunta vaalit, MITÄS pressan tehtäviin kuuluukaan.............
- NäinSenNäin
Vanhanen pärjäsi tänään hyvin Väyrysellä kiertue näyttää painavan. Hiukan lepoa ja toinen kierros on edessä.
Paavoa taitaa painaa myöskin toisen kierroksen rahoitus. - HAAPAKOSKINEN
KYSYMYS ON MYÖS KEPUN LINJASTA PYSYTÄÄNKÖ TÄLLÄ VEROPARATIISI LINJALLA VAI ALKION LINJALLA,SE ON NYT ÄÄNESTÄJISTÄ KIINNI.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081688Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031649Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011562Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541408Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341366Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii451898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115889Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293842Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347819