Lumitöiden laadussa etenkin asuinalueella on paljon eroja. Pari vuotta sitten Jouppilan pitkäaikainen auraaja lähti eläkkeelle. Uusi "napero" ei ole oppinut oikeita auraustapoja vieläkään. Työn jälki on edelliseen verrattuna ihan erilaista. Ammattilaisen kädenjälki myös auraajan työssä viehättää. Ilmeisesti nykyinen on niin duunari, ettei vaan välitä: "mä oon täälä vaa töis."
Vanhaa lumiauraajaa ikävä Jouppilassa
arbeitmachtspass
6312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onneksi sepian taas sulaa pois.
Tietääkö joku saako tällaisia tai tämän tyypisiä kaupungin palveluja pisteyttää tai arvioida missään? Seinäjoki.fi sivustolta ei löytynyt tietoa. Tällainen nimetön palautepalvelu saisi olla vaikka randomina. Nimettömänä ei aiheuttaisi kostonkierteitä, mikä kuulema täällä päin on tyyppillistä.
Kyllä sieltä löytyy Seinäjoki.fi palaute sivu.
Selaas tarkemmin ja vielä toimiva onkin. Kunhan kirjoittaa asiasta asiallisesti. Alkaa tapahtumaan.
Joo! Oli Tosi Ihana Veikko Se. Vein Aina Kahvia Ja Pullaa Hänelle. Hyvää Työtä !
Joo ei nää nykynaperot mitään osaa. Tyhmiä ovat.
Yks ainakin oman elämänsä lumiauraaja meuhkas facebookis, ku joku muka oli tullu koppiin, kai se sit heräs ja jatko ryyppäämistä, mikä lie oli ku poistivat keskustelun.