Jokainen, joka uskoo ja pavelee Herraa on Herran rakkaudessa.
Jeesus Kristus Herra
1
70
Vastaukset
- SODOMA
Raamatussa lähinnä tulee esiin hyvät teot. Vanhassa testamentissa jesaja58. Paasto onkin toisista huolehtimista. Uudessa testamentissa lähimmäisestä huolehtimisessa. älkää olko kenellekään mitään velkaa muuta kuin että rakastatte toisianne. Kun näet veljesi sisaresi olevan puutteessa ja ruokaa vaatetta vailla etkä anna ruokaa kuinka rakkaus voisi pysyä teissä. Ala siis ruokkia köyhiä kristittyjä ja vaatettaa kristittyjä. Muissa uskonnoissa on kyllä omat avustusyhdistyksensä kristittyjen rahoilla ja ruuilla. Mutta autapa oikeesti suomen suomalaisia kristittyjä näitä jotka toimeentulo tuestakin antavat nmuille ja joilta varastetaan . Paras tapa rakastaa auttamalla on aloittaa palauttamalla varastamansa ruuat vaatteet rahat takit lakanat autot sängyt huonekalut ensin niille joilta varasti. Vanhan testamentin mukaan varastettu tavara on tuhoonvihittyä. Varas menee varkaan kotiin varastaa kaikki. Uuden testamentin kristityillä on enempi armoa . Jos olet velkaa alat maksaa pienissä erissä. Hyvität varastetut autot ja työkoneet. Varastetut lemmikit pitää korvata samoin maksaa esi. Takin hinnan mitä maksoi uutena. Juomalaseja jos on varastanut voi palauttaa tai ostaa tilalle uudet. Ihmiset saa lahjaksi esineitä syntymäpäivinä ja kavereilta niin ne on muistoesineitä. Korvaa mitä varastit. Käveletkö varastetuissa kengissä. On syytä aloittaa itsestä . Myös Oman elämän hoitaminen on rakkautta. Niinkuin itseäsi. Jos olet rosvo tee parannus . Käänny toiseen suuntaan. Hyväntekeväisyys bisnekseenkin liittyy rikollisuus toisinaan. Ahneus ja toisilta varastaminen toisille tai varastetun tavaran jälleenmyynti. Avustusrahojen pitäminen itsellä. Varastaminen kunnalta tai valtiolta siirtely omille tileille. Juudas oli varas jo ennenkuin myi Jeesuksen. Rahan ahneus voi olla synti joka sokaisee. Rakasta niin ettet varasta. Älä ota tavaroita ja rahoja muilta. Kouluttaudu ammattiin käsitöihin . Rehellistä työtä kaidalla tiellä. Jeesuksen aikana temppelistä oli tehty rylvärien luola. Se tuhottiin. Siellä on arabiorjien päämaja. Syntisten kurjien pahantekijöiden. Sodoman keskus. Huijareitten center.RYÖVÄRIEN LUOLA. Jeesus ristiin naulittiin niin että ryövärit oli molemmin puolin. Jeesuksen sijasta vapautettiin murhaaja. RYÖVÄRIT RISTILLÄ. Vain Jeesus oli synnitön. Joka esittää synnitöntä täällä valehtelee. Kaikki ovat tehneet syntiä. Mikään eläinuhri ei voi pelastaa sielua. Synnitön ristillä voi. Tee siis parannuksen hedelmiä lopeta seis varastaminen. Huijaaminen. Ahneus. Valtiolle voi palauttaa . Ryövärien luola.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818