Atanas Aleksovski: "Olen käynyt keskustelemassa

poliisin.kanssa

http://bot.fi/29p8

Juuri nyt: Kotilinnasäätiön tonttisotkusta aloitettu rikostutkinta – Atanas Aleksovski: "Olen käynyt keskustelemassa poliisin kanssa"
Tampereen tytäryhteisöihin kuuluvan Kotilinnasäätiön tonttikaupoista on aloitettu rikostutkinta.

30

743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matunen

      Kyllä kauan kesti ennenkuin alkoi tapahtuun!

    • Uusinta.tietoa
    • soli-sali-ratti

      Aleksovskin äiti on serbialainen ja isä makedonialainen. Aleksovski on valmistunut Sarajevon yliopistosta musiikkitieteen maisteriksi. Aleksovskin soitin on trumpetti, jota hän soitti ennen Suomeen tuloaan muun muassa Sarajevon sinfoniaorkesterissa.

      https://demokraatti.fi/atanas-aleksovski-50-vuotta/

    • Lahjomme-yhdessä

      Aleksovski oli "pätevöitymässä" SDP politiikkaan ansiokkaassa työssä Tampereella musiikkiopiston vahtimestarina käyrätorven soittajana. Näin sitä kouluttaudutaan kunnanhallintoon ja päätöksiin...
      Miten lahjakasta väkeä nämä tummat, Aleksovskin puolisolle avautui virka kaupungin palveluksessa, pätevämpiäkin olisi ollut jonossa, SDP järjesti sosialistiystävän puolisolle palkkioviran, näin saadaan matuja runsaasti kuntien hallintoon ohi suomalaisten ja pätevämpien.
      Miten ko. herran asunnon suunniteluasian kanssa kävi, jonkin aika sitten lehdistössä epäiltiin lahjontaa, onko asia haudattu ennen ensi vuoden vaaleja ettei SDP.n julkisivuun tule lisää sotkuja.

    • stop.tykkänään

      Herrahissi pitää olla avoinna kaikille SDP:n jäsenkirjan omaaville. Silloin ei saa kysyä pätevyyttä tai osaamista. Nyt on taas liikaa vihapuhetta liikkeellä.

      • AriWigelius

        Täysin samaa mieltä, pieni kerho pyörittää meitä demareita täällä Tampereellakin ja tavalliset rivijäsenet hiljennetään, näin toimitaan täällä Tampereella.


      • Marinoitu
        AriWigelius kirjoitti:

        Täysin samaa mieltä, pieni kerho pyörittää meitä demareita täällä Tampereellakin ja tavalliset rivijäsenet hiljennetään, näin toimitaan täällä Tampereella.

        Wigelius on oikee demari. Haukkuu kaikkia ketkä ei ole kuulolla. Wigeliuksen käytös ja arvostelu puoluetovereita kohtaan jäsisi häneltä kasvotusten sanomatta


    • Totinentorvi

      Toiset ne joutuu kuulusteltaviksi ,mutta Atanas se vaan käy keskustelemassa.

    • kunnon.tili
      • ei.voi.olla

        Näyttää olevan maksumuuri takana. Verotettava tulo vuonna oli hieman yli 200 000 €.


      • matu-mikä-matu
        ei.voi.olla kirjoitti:

        Näyttää olevan maksumuuri takana. Verotettava tulo vuonna oli hieman yli 200 000 €.

        Pääasia onkin varmaan ollut hoitaa OMAT ASIAT hyvin! Ja aikaa on ollut riittävästi. Loppu elämän voi lorvia tekemättä mitään.


      • Aamulehden.lukija
        ei.voi.olla kirjoitti:

        Näyttää olevan maksumuuri takana. Verotettava tulo vuonna oli hieman yli 200 000 €.

        Tämä on julkista tietoa Aamulehdestä, siis kaikkien lehden maksaneiden/tilanneiden luettavissa https://aijaa.com/gjN064


    • herran.jestas

      Tampereella käyrätorvensoittaja.
      Turussa basaarikauppias.
      Oulussa poppamies.
      Helsingissä jugnerin eduskunta-avustaja ja teatteriravintolaseuralainen aamuyöstä.
      Mutta demareilla on lelunsa. Nyt marssimaan.

      • tuksi.menee

        Ensi vaalien jälkeen nää johtaa koko maata. Se on kansan tahto.


    • kysyn_vain

      Eikö ne hallituksen jäsenet syyllistyneet törkeään huolimattomuuteen?

    • Satanas

      Suurin roisto on kaupunki itse. Ei osata käyttää selviä sääntöjä, jotka on jokaisessa tontinvuokrasopimuksessa. Kiinteistöosaston velttoutta peittelee koko hallinto. Ettei vaan tarvi laittaa Satanasia järjestykseen. Olishan se rasismiakin...

      • Mutta_varjele

        jos tekijä olisi kantasuomalainen hiukan ylipainoinen lihaa syövä heteromies, niin jo istuisi linnassa.


      • armahdetaan
        Mutta_varjele kirjoitti:

        jos tekijä olisi kantasuomalainen hiukan ylipainoinen lihaa syövä heteromies, niin jo istuisi linnassa.

        Mutta Ananashan onkin matu!


      • kerro.lisää
        Mutta_varjele kirjoitti:

        jos tekijä olisi kantasuomalainen hiukan ylipainoinen lihaa syövä heteromies, niin jo istuisi linnassa.

        Onko niin tapahtunut useinkin?


    • mene_ja_tiedä

      Joku on laskenut väärin, kun samassa asiassa Kotilinnasäätiölle on tullut vahinkoa ja voittoa.

      Onkohan mahdollisesti joku laskenut väärin saatua saaduksi?

      • vaikuttaa_sekamelskalta

        Niinpä - mene ja tiedä..
        Tavallisena veronmaksajana vain ihmetyttää:
        miksi sovittua sakkoa pienennettiin?
        miksi asiaa niin sanotusti "ketteröitettiin" perustamalla yhtiö (näyttää siltä, että yhtiöt nähdään ketterinä nyt jo porvaristoa laajemmin puoluekentässä)?
        kuka sen tontin ennen myyntiä omisti - kaupunki, säätiö vai yhtiö (kenelle kaupphinta kuulluu, jos kauppa katsotaan päteväksi)?


    • sotwerwqwe

      onko Ananas pelkkä syntipukki, miksei syytetä TPN ja JL

    • eikö-äly-pelaa-ukolla

      Miten tää tyyppi saa jatkaa virassaan ja luottamustehtävissään? Röyhkee ukko ei älyä edes vetäytyä syrjään tehtävistään. Rahaa virtaa joka puolelta tälle keskustelijalle. Tehkää nyt jotain tälle tyypille että ymmärtää vetäytyä rahakirstun vierestä.

    • Anonyymi

      järkyttävä tyyppi, kaupungilla itkettänyt kaikkia työntekijöitä

    • Anonyymi

      Eikö ollut edes törkeätä huolimattomuutta koko säätiön hallitukselta?

      • Anonyymi

        Noh, jos olis törkeää huolimattomuutta jollakin - nii eikös se rinnasteta kuin olisi tahallinen teko?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Noh, jos olis törkeää huolimattomuutta jollakin - nii eikös se rinnasteta kuin olisi tahallinen teko?

        Olihan toi odotettavissa. Matu saa aina kaiken anteeksi!!!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olihan toi odotettavissa. Matu saa aina kaiken anteeksi!!!!!

        Eikö syyttäjä valita?


    • Anonyymi

      Niin tai näin, Ananas on ketku.

      • Anonyymi

        Matu voittaa aina! Näin on ja näin tulee olemaan !


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      110
      4316
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3513
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      83
      3359
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3301
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      26
      3258
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      73
      2935
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      64
      2807
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2790
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2579
    10. Autolla törmäilijä

      Kuka törmäili yläkouluikäiseen pyöräilijään?
      Jämsä
      9
      2492
    Aihe