Ihmettelen ihmisten hehkuttamista presidentinvaalien toisesta kierroksesta?
Jos Niinistö saa jo ensimmäisellä kierroksella esimerkiksi 49% äänistä niin ei kai toinen kierros sitä muuta suuntaan eikä toiseen.
Tuskin siis toinen ehdolla oleva saisi 51% äänistä toisella kierroksella ei se olisi edes mahdollista.?
Ihmiset mitä sitten, jos tulee toinen kierros ??
pöhlöää
3
90
Vastaukset
- toinen-kierros-
Kaikki on mahdollista toisella kierroksella. Paavo haluaisi enemmän kysymyksiä Saulille, ja vastausia mihin suuntaan Sauli Suomea on viemässä. Kahdestaan tentissä tulisi asiat käsiteltyä perusteellisemmin. Isossa joukossa kaikki sekoilevat kuka mihinkin suuntaan. Toinen kierros antaisi mahdollisuuden keskustella perusteellisesti, jos vastakkain olisi Niinistö ja Väyrynen.
- toivontoistakierrosta
No kävin äänestämässä niinistöä vastaan voi se toinen kierros olla mahdollinen.
- mthjknnj
Väyrynen varmaankin toisella kierroksella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815