Huhtasaaren "huipputiedemiehet"?

Huiputtajatiedemiehet

Keitähän ovat nämä "meidän" huipputiedemiehet, jotka ovat löytäneet "aukkoja" evoluutioteoriasta? Niitä on Huhtasaaren mukaan kuulemma "paljon". Nimiä kehiin, niin voidaan arvioida heidän tasonsa suhteessa tiedemaailman keskiarvoon.

23

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toukotomppeli

      Turha niitä nimiä on sulle antaa ethän sä mitään niistä ymmärrä.

    • Yritä.selvitä

      Aloittajalla on huhtasaari tunkeutunut luihin ja ytimiin. Onko tullu jo yöuniin?

      • fossiiliteoreetikko

        Kiinnostavampaa olisi tietää, kuka tiedemies on luonut(?) aukottoman evoluutioteorian. Aukoiksi kutsuttuja kohtiahan luomisteoriasta löytää peruskoululainenkin.
        Kuinka kaikki sai alkunsa.... kuka täytti aukot?


    • design.only

      Evoluutio on pelkkää heikkoutta - ei siinä sellaisia erityisiä kohtia ole. Koko ajatushan itsensä luovasta luomakunnasta on täysin törppö.

      • ththtththt

        Mutta joku häiskä taivassa luomassa on sitten uskottava hahah. Jeesuksen on pitänyt palata jo 2000 vuotta aina on merkit kohdillaan niinkuin nytkin ei vain tule vaikka lupasi sillä tuon evoluution voi kumota jeesu ukkeli takas ei vaan näy onks sil 2000 vuotien karapula menos?


      • Ylävitonen

        Jumala, joka ei ole osa fyysistä maailmaa, on minulle uskottava. Maailma itsestään tyhjyydestä poksahtaneena ja tällaiseksi kehittyneenä ei ole. Evoluutioteoriaan uskominen vaatii niin paljon uskoa, että ihmiset pistävät silmät kiinni ja suostuvat siihen vain siksi, ettei tarvitsisi uskoa Jumalaan. Itseään tarkkailemalla jokainen ymmärtää, miksi Jumala, jolle kelpaa vain täydellinen, koska on itse täydellinen rakkaus, antoi poikansa uhriksi syntiemme sovitukseksi. Jumalan omat ottavat uskossa Jeesuksen vastaan.


    • kaikkionluotunnas

      Kaikki minkä Raamattu ilmoittaa se on HULUUTTAA tällemaailmalle että te ymmärrä.
      ontuleva Siru joka sisältää sinusta kaiken rahat ja terveyden.
      et voiostaa et myydä jos ei olesirua laitettu käteen tai otsaan MUTTA SE ON SINETTI OTTAJALLE EI ENÄÄN OLE PELASTUSTA ON VAAN KADOTUS .
      SE ON VALINNANPAIKKA RAAMATTU KIELTÄÄ ELÄ Ota

    • parkanossapaninlauraa

      Huhtasaari on kyllä mainio.

      Kysyin kahvittelun lomassa työkaverilta, joka ihannoi oikeistopopulismin jaloa aatetta vaikka onkin tehdastöissä 48 000-55 000 euron vuosipalkatko meillä on?

      Siis nykyasuntojen hinnoittelun mukaan köyhä eli ei riitä lainamaksukyky ilman perintöä asuntoon rantatunnelin päällä saati kannelle Tampereella, että mitä tarkoittaa kun Huhtasaari sanoi että netti erilaiset saitit jne.ovat liberaalien mellastuskenttä jossa konservatiivsesti ajatteleva oikeistolainen siis perussuomalainen, jää kuulemma toiseksi ja mollattavaksi jne.

      No siihen tämä populistisesti ajatteleva työkaveri sitten vastasi että perussuomalaisten lausunnoista luultavammin lyödään natsikortti aina pöytään kun asiat etenevät sinne mihin ne nyt perussuomalaisilla on menneet, onko tuokaan totta?

      Kun itse ajattelisin että kun joku liberaalimmin ajattelava ei ole samaa mieltä Halla-ahon tai Huhtasaaren sanomisista tai vaikka toimittaja televisiossa kysyy "vaikeita" mellastaa ja haukkuu ja leimaa persut ja muu valkoinen roskaväki sinut samantien suvakiksi, vihervasuriksi tai kommariksi, eikä ole päästy edes keskustelemaan vielä.

      Sen takin ei tulisi antaa ääntä ainakaan Huhtasssarelle.

      • Pläpläpläplää

        Opettele rassukka kirjoittamaan.


    • arvosuomalaisillekin

      Äänestän Huhtasaarta siksi, että hän sentään puhuu Suomen ja suomalaisten puolesta. Paavo puhuu ihan omaksi edukseen. Se on nähty ennenkin. Muille presidenttiehdokkaille on tärkeää vain EU:n ja ulkomaalaisten etu, vaikka ovat hakemassa Suomen presidentiksi.

      Haavisto perusteli avointa maahanmuuttopolitiikkaa sillä, että hänen isänsä karjalaisena evakkona ( suomalaisena huom! ) sai turvapaikan Suomesta. Tottakai Suomi huolehti omista kansalaisistaan. Niin teki silloin, mutta toisin on tänään.

      Suomalaisten turvallisuudesta päättäjät eivät piittaa. Heille on tärkeää vain ulkomaalaisten turvallisuus. Lasten ja vanhustenhoitoa laiminlyödään tehostamalla ja kuormittamalla henkilökuntaa. Vanhuksia kuolee pakkaseen, erilaisiin heitteillejättöihin. Vanhuksia kotiutetaan puolikuntoisina.. ym.. Leipäjonoista leikataan, mutta laittomille ulkomaalaisille, jotka pitäisi poistaa maasta, suodaan täyshoito. Viimeksi Hursti tänään ilmoitti, että hänen järjestämänsä köyhäinhoito on uhkaamassa loppua, kun rahoitusta siihen ei heru lahjoittajilta ja Helsingin kaupungilta. Tätä listaa päättäjien piittaamattomuudesta suomalaisia kohtaa voisi jatkaa vaikka kuinka mm. työttömien kohtelusta verrattuna esim. Tanskan malliin, jossa työttömiä aktivoidaan myönteisellä tavalla. Suomessa tyyli on kepitys tai ole syömättä..

    • loppulausuja

      Huhtasaari on vatipäähihhuli, ei sille kannata sen enempää pastatilaa uhrata.

    • ääntähän-mahtuu

      Paljon on tullut tähänkin ketjuun lässytystä, mutta ne kysytyt nimet puuttuvat edelleen.

      Vaikuttaisivat Huhtasaaren lausumat sanat olleen jälleen kerran tyhjää huulten heilutusta.

      • persu-huttua

        tyyppillistä persuilua, huulten heiluttelua ja takapenkin huutelua vailla mitään
        faktaa tai todellisuusperää. Samaa tuttua persu-huttua

        Nolla-arvoista


      • Ylävitonen

        Evoluutioteoriaa yritetään kovasti todistaa, mutta siinä ei onnistuta. Ei siis onnistuta todistamaan, että lajin dna rikastuisi mutaatioilla (jotka ovat eliölle haitallisia virheitä), uusilla yhdistelmillä eliön dna-poolissa, tai eliöryhmiä eristämällä ja valikoiden yksilöitä yhdistämällä siten, että syntyisi uusi laji. Nyt kun tässä ei onnistuta, niin on hankala yksilöidä tiedemaailmasta tutkijoita, jotka sanoisivat kokeen tehneille ja siinä epäonnistuneille tutkijoille, että ette onnistuneet ja tulisivat sen sanottuaan sen vuoksi itse maailmankuuluiksi tiedemiehiksi. En tietenkään kirjoita tätä teille jankkaajille siinä toivossa, että tämä muuttaisi mielenne, vaan sinulle, joka nyt luet tätä "kekustelua".


      • cvbcvbn
        Ylävitonen kirjoitti:

        Evoluutioteoriaa yritetään kovasti todistaa, mutta siinä ei onnistuta. Ei siis onnistuta todistamaan, että lajin dna rikastuisi mutaatioilla (jotka ovat eliölle haitallisia virheitä), uusilla yhdistelmillä eliön dna-poolissa, tai eliöryhmiä eristämällä ja valikoiden yksilöitä yhdistämällä siten, että syntyisi uusi laji. Nyt kun tässä ei onnistuta, niin on hankala yksilöidä tiedemaailmasta tutkijoita, jotka sanoisivat kokeen tehneille ja siinä epäonnistuneille tutkijoille, että ette onnistuneet ja tulisivat sen sanottuaan sen vuoksi itse maailmankuuluiksi tiedemiehiksi. En tietenkään kirjoita tätä teille jankkaajille siinä toivossa, että tämä muuttaisi mielenne, vaan sinulle, joka nyt luet tätä "kekustelua".

        Näkee kyllä, ettet sinäkään tollo hihhuli mistään mitään tiedä:D


    • lauran-höpöhpöpöä

      Ja ihmisten 2000v sitten kirjoittamassa satukirjassa ei ole aukkoja?
      Luomisteoria on ihmisten kirjoittama satu, ei mitenkään historiallinen faktoihin perustuva

      • Ylävitonen

        Raamattu on Jumalan ilmoitusta ihmisille ja siten tietenkin vain Jumalaan uskovalle relevanttia. Mutta ole hyvä ja osoita Raamatusta noita aukkoja, jos niitä siinä mielestäsi on ja nyt tarkoitan tietenkin käsitteellisiä, selvittämättömiä aukkoja, eli Raaamatun jakeita, joiden vuoksi joku/jotkut toiset jakeet Raamatussa tai asia/asiat maailmassa eivät ole johdonmukaisia. Tietenkään en tarkoita jotain, mitä sinä vain et usko, sillä sinulle on uskottavampaa, että maailma syntyi tyhjästä (sic).


    • Suomiontärkeä

      Huhtasaari puhuu asiaa!!

    • fdsfdsgh

      Terveyskeskuslääkäri Pekka Reinikainen, postimerkkimaalari Kimmo Pälikkö, eläkeläisprofessori Matti Leisola. (Joka Lauran suureksi harmiksi kuitenkin työssään on hyväksynyt evoluution, vaikka siviilissä saarnaa sitä vastaaan.)

      • fdsfdsgh

        Ai niin, ehkä myös Lauran opettajakollega Tomi Aalto, johon voitte tutustua kreationismipalstalla nikillä RaamattuOn Totuus. Varmaan Lauran mielestä tiedemies.


      • uskotaan-uskotaan

    • Mihnä.lauri.luuraa

      Tiedemiesten lisäksi myös Huhtasaari vaikuttaisi kadonneen. Onkohan lähtenyt seilaamaan liian kauas ja pudonnut pannukakun reunalta?

    • Eikannatauskoakaikkeen

      Laura on hakemassa lohdutusta Jussilta kun ei päässy5kää pressaksi. Eikä edes toiselle kierrokselle vaikka niin työmies hän3lle lupasi..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1688
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1649
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1562
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1408
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1366
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      451
      898
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      889
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      842
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      819
    Aihe